Zpravodajství

Mladý Čech se utopil v anglickém jezeře

Mladý Čech se utopil v anglickém jezeře
Zdroj: TV Nova

Tragicky skončil výlet dělníků na anglické jezero poblíže Canterbury. Mladý český občan tam skočil do vody, jeho tělo již nevyplavalo. Jeho tělo se dosud nepodařilo potápěčům nalézt. Jako první o tom informovala naše televize.

Deset Čechů s jedním Polákem pracovalo v hrabství Kent na farmách při sklízení ovoce. Ve středu večer si šli zaplavat do místního jezera. Policie dostala v noci zprávu, že skupina cizích farmářských dělníků plavala v jezeře poblíž Canterbury a že pětadvacetiletý muž se nevrátil na břeh poté, co skočil do vody, řekla televizi policistka z Kentu Alexandra Routeová.

Dělník ze sousední farmy Vladislav Peterka uvedl, že muž se potopil, jeho kolegové pro něj do vody naskákali, ale nepovedlo se jim ho najít. Zavolali proto hasiče, policii a záchranku. Ti místo prohledávali déle než tři hodiny a v hledání pokračovali i celý dnešní den. Tělo utopeného zatím nenašli, šance na přežití jsou podle záchranářů nulové.

Mluvčí ministerstva zahraničí Zuzana Opletalová řekla, že policie případ prošetřuje. "Zatím nám není schopna říci nebo potvrdit, jaké národnosti ten člověk byl," uvedla. Utopený muž je podle některých zdrojů v Anglii už dva roky a je znám pod přezdívkou Zigi.

TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz