Zpravodajství

Drogy a Madonna zabavili Rock for Peoplu dvě kapely

Návštěvníci festivalu Rock for People neberou sportovně jen zakaboněné počasí, ale i špatné zprávy. Těsně před začátkem přišla zpráva, že kvůli drogám nepřijedou Flipsyde, o dalších dvou zrušených vystoupeních se lidé dozvěděli na místě. Gogol Bordello dali přednost Madonně a Kissmet řeší rodinné problémy. Deštivé počasí se festivalu již tradičně drží, a to i po přestěhování o sedmdesát kilometrů na východ od místa narození, od Českého Brodu.


Na domácí poměry megalomanský festival Rock for People se letos přestěhoval z Českého Brodu do Hradce Králové. Z úst mnoha kapel sílou zvyku i v narážce znělo „Ahoj Český Brode!"

Vybavení jako na školní výlet 
Na místo dosud podle oficiálních údajů dorazilo 15 tisíc lidí. Letištní plochu střídá slunce s deštěm tak rovnoměrně, že diváci i louže sotva stíhají vysychat. Kdo se do Hradce vybavil jako na školní výlet, čili holinkami a vyzkoušenou pláštěnku, má nohy v teple. Dešťový stín, o němž byla těsně před začátkem festivalu skrze pořadatele řeč, se nekoná. Více než déšť, který znají všichni, kdo kdy navštívili Český Brod, však královehradeckou letištní plochu trápí vítr. Druhý den dokonce zmizela zadní plátěná stěna na jednom z hlavních podií - strhl ji vítr s deštěm. Kapela Znouzectnost tak musela svůj minikoncert o půlhodiny odložit.

Omlouváme se, nepřijedeme
Návštěvníci letošního třináctého ročníku Rock for People slyšeli od pořadatelů už třikrát: „Kapela se omlouvá, nepřijede." Týkalo se to Flipsyde, kteří nahlásili svou neúčast jako první. Důvod: drogy v kapele. Druhá jobovka dorazila od divočáků Gogol Bordello. Ti zase nedovedli odolat koncertu s Madonnou a do Hradce vzkázali, že přijedou v listopadu a že návštěvníci budou mít na jejich pražský koncert zlevněné vstupné. Zatím poslední škrt v programu se týkal Kissmet. Tato britská formace má rodinné problémy, respektive dvě úmrtí blízkých členů kapely. Reservé už mají na RfP 2008.

Vrchol programu už první den
Nejdražší kapela v historii festivalu, američtí The Killers, vystoupili hned první večer. I jejich koncert poznamenalo počasí. Jejich plně naložený kamion zapadl do rozbahněné cesty a nemohl ven. Program na jedné z velkých scén byl kvůli opožděné zvukové zkoušce „zabijáků" o dvě hodiny opožděn. Na jejich show si návštěvníci museli počkat bezmála hodinu. Pak spustil s uhrančivě neurotickým výrazem zpěvák Brandon Flowers a podmanil si zcela zaplněnou plochu, která sborově pěla nejen hitovky, ale i ostatní songy z obou desek. Na tuhle bandu se vyplatilo počkat.

Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz