Zpravodajství

Čechů v Chorvatsku přibývá, množí se zranění

Teploty přes 30 stupňů ve stínu a pláže plné turistů. Tak to teď vypadá v Chorvatsku. Na Jadranu jsou tradičně i početné skupiny Čechů. A jako každý rok začínají jejich přítomnost pociťovat i ve tamějších nemocnicích. Natáčel tam i náš štáb.

Češi si užívají na slunných plážích Jaderského moře. Přesto se najdou hazardéři, kteří si neváží vlastního zdraví. Chorvatští lékaři tak řeší případy infarktů, mrtvic či nevolností. Ty často vzniknou kvůli nedostatečnému pití. V horkém počasí by člověk měl vypít až tři litry vody denně.

Někteří lidé se koupou v moři, aniž by si vzali boty na koupání. Jejich nohy pak pocítí ostny mořských ježků. Chorvatští záchranáři také varují před turistikou v horách. Tam je teplota mnohdy až o dvacet stupňů chladnější než u moře. Letos zatím v Chorvatsku zemřelo pět Čechů. Loni to bylo 12 českých občanů.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA úspěšně testovaly hypersonické zbraně, tvrdí americké letectvo

Americké letectvo v pondělí oznámilo úspěšně provedený test hypersonické zbraně. Ta měla letět až pětinásobnou rychlostí zvuku. Uvedla do agentura Reuters. Test provedlo letectvo v sobotu na pobřeží jižní Kalifornie. USA není jediným státem, který hypersonické zbraně testuje či používá. Rusko je použilo ve válce v Ukrajině. Podle tvrzení USA má hypersonické zbraně testovat i Čína, ta to však popírá.

Krátká zpráva

Severní Korea mobilizuje armádu a zintenzivňuje trasování

Severní Korea musela mobilizovat armádu, aby zajistila distribuci léků na covid a nasadila více než 10 000 zdravotnických pracovníků, aby pomohli s trasováním nakažených, informuje Reuters s odkazem na státní média KCNA. V zemi vypukla epidemie covidu-19, kterou potvrdila teprve minulý týden, což vyvolává obavy z velké krize kvůli nedostatku vakcín a odpovídající zdravotnické infrastruktuře. Ústředí státní nouzové epidemické prevence hlásilo dalších 269 510 lidí s příznaky horečky, čímž se celkový počet zvýšil na 1 483 060, zatímco počet obětí vzrostl od pondělního večera na 56, uvedla KCNA.

Krátká zpráva

USA souhlasí se zmírněním sankcí vůči Kubě z Trumpovy éry

Američtí představitelé oznámili plány na zmírnění tvrdých sankcí uvalených na Kubu bývalým prezidentem Donaldem Trumpem. Nová opatření schválená Bidenovou administrativou budou zahrnovat rozšíření amerických konzulárních služeb na Kubě, zrychlení udělování amerických víz pro Kubánce a zrušení stropu pro posílání finančních prostředků posílaných migranty v USA rodinným příslušníkům na Kubě, který dříve nesměl přesáhnout 1 000 dolarů jednou za tři měsíce.

Píše se na Deník.cz