Zpravodajství

Hexavakcíny se některým dětem nedostává

Hexavakcíny se některým dětem nedostává
Zdroj: TV Nova

V některých krajích čekají hygienické stanice na novou dodávku hexavakcíny. Očkování touto látkou na začátku letošního roku nařídilo ministerstvo zdravotnictví s tím, že bude pro letos narozené děti zdarma. Teď ale dodávky nabírají zpoždění. Výrobce i ministerstvo zdravotnictví ale tvrdí, že vakcína je a je jí dostatek.

Šestiměsíční Jakub z Kladna čeká na třetí závěrečnou injekci s hexavakcínou už druhý týden. V ordinaci jeho lékařky ale není.
Intervaly mezi jednotlivými dávkami jsou měsíční. Pokud nebude chlapec očkován včas, dostal předešlé dvě injekce úplně zbytečně a vše se bude muset opakovat od začátku.

Hexavakcína stojí asi 5000 tisíc a u malých dětí ji hradí stát. Že by u některých dětí muselo platit očkování znovu, ale ministerstvo zdravotnictví odmítá. Vakcín je prý dost.

Jenže na další dodávku vakcíny čekají i tam. Hexavakcína chybí například krajské hygienické stanice v Pardubickém a Karlovarském kraji.

Výrobce látky rodiče uklidňuje. Tvrdí, že nová dodávka vakcíny je už připravena k distribuci.

Pokud dítě bude muset kvůli zpoždění v dodávkách vakcíny sérii očkování znovu opakovat, bude vakcína znovu zdarma.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Německem otřásá skandál. EU volá po sankcích proti bývalému kancléři

Bývalý německý kancléř Gerhard Schröder se zřejmě brzy objeví na sankčním seznamu Evropské unie v souvislosti s válkou na Ukrajině. Požadavek se ozývá z Evropského parlamentu. Důvodem jsou silné vazby, které Schröder má na Rusko a jeho prezidenta Vladimira Putina. Zřejmě i z tohoto důvodu přišel o některé finanční výhody, které doposud měl. Spolkový sněm mu vzal všechny výhody s výjimkou renty a osobní ochranky.

Píše se na Deník.cz