Zpravodajství

Nadšenci závodili na mopedech 24 hodin v kuse

Nadšenci závodili na mopedech 24 hodin v kuse
Zdroj: TV Nova

Slavný závod Le Mans má nejspíš novou konkurenci. Ta vzniká v Čisté u Horek na Trutnovsku. Právě tam se sjeli majitelé tzv. fichtlů, mopedů, pařezů prostě strojů do 50 ccm. Odvážlivci vyrazili do náročného 24hodinového závodu, který absolvovali na čtyřkilometrovém okruhu. Počasí jim nepřálo a mnozí si skutečně sáhli na dno.

Jízda po trase plné bahna spíš připomíná plavbu a mnozí bojují se svým strojem. Nejhorší jsou sjezdy.

Už po pár kolech některé stroje začínají vypovídat službu. V depech se dostávají ke slovu mechanici. Vyměňují díly, odstraňují bahno, dolévají benzín.

Po pěti hodinách se začíná stmívat, kdo nemá světlo má smůlu, přicházejí na řadu čelovky, někdo jede po paměti nebo končí.

Mají za sebou 18 hodin jízdy a stroje už jedou z posledních sil. Některým tak nezbývá než se spolehnout na vlastní pohon.

Do cíle zbývají poslední minuty, vytrvalci však jedou naplno. A je to tady. Na trati se objevuje cílový prapor.

Vítězná posádka za 24 hodin ujela neuvěřitelných 466 kilometrů. Taktika vítězů byla jasná, sehnat benzín s co nejvyšším oktanovým číslem a stroj maximálně upravit.

 

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Česko dalo Ukrajině helikoptéry a tanky, uvedl americký ministr

Ukrajinská armáda nedávno od Česka dostala bojové helikoptéry, tanky a raketové systémy. Po pondělním telekonferenčního jednání se spojenci to řekl americký ministr obrany Lloyd Austin. Hlavním tématem schůzky byla další vojenská pomoc Ukrajině, uvedl portál Defense One.

Píše se na Deník.cz