Zpravodajství

Důchodce stále nedostal potřebný vozík

Důchodce stále nedostal potřebný vozík
Zdroj: TV Nova

Už několikrát jsme vám říkali o případu pana Bořka, invalidního důchodce z Vamberka. Ten si už v roce 2004 koupil od firmy Rehapro CZ za téměř půl milionu korun speciální vozík, takzvaný schodolez.

Rehapro CZ si vzalo po několika měsících poruchový vozík do opravy, ale už za šest dní ho prodalo za plnou cenu dalšímu invalidovi. Od té doby pan Bořek neviděl ani svůj vozík ani peníze.

Dva roky už je pan Bořek odkázán jen na pomoc druhých. Bez drahého vozíku, který umí sám chodit po schodech, jsou pro něj projížďky venku prakticky nemožné.

Teď navíc zjistil, že ani on vlastně nebyl prvním majitelem schodolezu. Ten samý totiž firma prodala invalidům hned několikrát.

Už dva roky žije jako ve zlém snu. Na vozík dostal dotaci od sociálního odboru, a teď mu hrozí, že ji bude muset vrátit. Soudy přitom už dvakrát rozhodly, že Rehapro má panu Bořkovi vrátit peníze, za které vozík koupil.

Firma Rehapro se dříve jmenovala Farma Pemeba a kromě vozíků nabízela i plošiny pro vozíčkáře. Ty byly naprosto nefunkční a nebezpečné.

Od ČOI dostala Farma Pemeba už dříve milionovou pokutu. A v likvidaci je teď také Rehapro CZ, ovšem jeho majitelka Jana Ludvíková už mezitím stihla založit další společnost pro pomoc postiženým - firmu Allmedica.

 

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz