Zpravodajství

Na Praze 10 dohlédnou na státní zakázky běžní občané

Na Praze 10 dohlédnou na státní zakázky běžní občané
Zdroj: TV Nova

Ojedinělé opatření připravili radní v desáté pražské části. Aby ještě více zprůhlednili přidělování státních zakázek, zřídili systém, díky kterému budou moci výběrová řízení sledovat přímo v komisích i místní občané. Na jednotlivá výběrová řízení je bude z registru náhodně vybírat počítač.

Ještě více zprůhlednit přidělování státních zakázek. To má za cíl nové opatření. A to podle radních tím nejjednodušším způsobem.

Z registru dobrovolníků bude do každé komise k výběrovému řízení vybrán jeden člověk. K tomu ještě tři náhradníci, pro případ, že by vybraný člověk nemohl. Vše náhodně elektronicky, aby nemohlo dojít žádnému ovlivnění ještě před zasednutím komise.

K tomu musí každý člověk splnit několik základních podmínek. Musí být starší osmnácti let, být svéprávný, bezúhonný, nesmí být v soudním sporu s městskou částí a musí mít trvalé bydliště na Praze 10.

Do těchto dnů se do registru přihlásilo několik desítek občanů prahy deset. Radní předpokládají, že zájem bude po skončení prázdnin ještě mnohem větší.

První výběrové řízení za účasti občana náhodně vybraného z registru by se mělo uskutečnit do tří měsíců.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz