Zpravodajství

Ani s kostrou na pódiu moc parády nenadělali - fotogalerie

Tahouni festivalu Rock for People, losangeleští The Killers přišli na pódium s velkou pompou, ve výsledku je ale s přehledem přebili švédští The Hives se odrzlým frontmanem, hraví Basement Jaxx s prostorově rozložitými černoškami i řada domácích pardálů.


Přes deštivé počasí se na festival do Hradce Králové sjelo téměř dvacet tisíc lidí a stanové městečko bylo zaplněno po okraj do té míry, že už nepřijímalo nově příchozí. Organizačně velmi dobře zvládnutá čtyřdenní akce z praktického hlediska neměla slabé místo: toalet bylo dost a často překvapila poměrná čistota plastových místnůstek. Komu nestačily chemické budky, mohl navštívit keramické WC, komu nevyhovovaly sprchy ve stanovém městečku, mohl vyzkoušet hladinu přilehlého rybníka. Na své si přišli gurmáni, vybrat si mohli od palačinek po rybí steaky, i milovníci nápojů všeho druhu. Luxus na tuzemských festivalech nebývalý. Co víc si přát? Snad aby autobusy směřující do města měly kratší interval... 

Kostru na pódiu přebil oprsklý floutek
Hudebním vrcholem měl být hned první večer nejdražsí interpret v historii Rock for People, americká banda The Killers. Co se ale nestalo. O den později na stejném místě v téměř stejném čase hráli The Hives a sesadili hvězdu z trůnu. Zabijáky nezachránila ani démonická a málo uvěřitelná atmosféra pódia, kterou doplňovala i malá kostřička na zpěvákových klávesách. Odrzlí Hives v čele se zpěvákem Howlin' Pelle Almqvistem dělali s publikem divy, ačkoli rozhodně nemají v domácích rádiích tolik hitovek jako jejich středeční kolegové.

Nova.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Z Azovstalu měli odejít všichni obránci, tvrdí ruská média

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu oznámil Vladimiru Putinovi, že k 20. květnu byli z Azovstalu evakuováni všichni ukrajinští bojovníci, uvedla agentura RIA Novosti. Celkem se mělo jednat o 2 439 bojovníků pluku Azov a dalších ukrajinských obránců operujících na území Azovstalu. Šojgu informoval ruského prezidenta Vladimira Putina o dokončení operace a úplném osvobození Azovstalu a města Mariupol od ukrajinských obránců.

Píše se na Deník.cz