Zpravodajství

Globus prodával zkažené maso

Globus prodával zkažené maso
Zdroj: TV Nova

Obchodní řetězec Globus prodával závadné maso. Na případ naší televizi upozornil zákazník, který si v pražském hypermarketu na Zličíně zakoupil vepřovou pečeni. Kvalitu prodávaného masa dnes kontrovala i státní zemědělská a potravinářská inspekce. Vedení společnosti Globus už závadné maso stáhlo z prodeje.

Pan Malina chtěl v sobotu uvařit oběd. Kilo vepřové pečeně bez kosti zakoupil v průhledné fólii a nemohl ani tušit, že maso bude uvnitř zkažené.

"Po návratu domů, když jsme maso rozbalili, objevil jsem, že maso obsahuje rozsáhlou dutinu vyplněnou žlutozeleným hnisem," říká pan Malina. 

Etiketa na balení masa se přitom chlubí: Na čerstvost a kvalitu máme vlastní recept. Maso zpracoval hypermarket Globus v Praze. Vedení společnosti prodej zkaženého masa připustilo.

"Jednalo se o jeden balíček masa. Ta šarže byla stažena z prodeje," řekl Petr Vyhnálek, jednatel Globusu ČR.

O celou věc se okamžitě začala zajímat potravinářská inspekce a ukázalo se, že to není jediný případ.

V hypermarketu inspekce nalezla další závadné maso.

Jakub Šebesta, ředitel SZPI, k tomu říká: "Jednalo se o 2,5 kilo telecího masa, kde byl určitý zápach, barevné změny, bylo okamžitě staženo a probíhá došetření. Inspektoři to vyhodnotili jako nevhodné pro lidskou spotřebu."

Případů zkažených potravin v poslední době přibývá. Nedávno jsme upozornili na červivou paštiku, čokoládu a perníčky. Obchody ale nabízely také plesnivou limonádu nebo zkažené kuře.

Inspekce rozdala pokuty za téměř pět tisíc nevyhovujících potravin.

Inspekce přiznává, že kontrol každým rokem přibývá i proto, že na závadné potraviny upozorňují lidé častěji.

Nejde o první případ

Případ zkažených potravin se objevil například také v prodejně Julius Meinl. V ní hrozí třem vedoucím pracovníkům vysoké tresty za to, že prodávali plesnivé a zkažené potraviny.

Soud měl podezření, že kromě ohrožování závadnými potravinami své zaměstnance i vydírali. 

V poslední době jsou problémy s potravinami častým jevem. Nedávno měli Češi strach z listeriozy. Nákaza byla například v lahůdkových salátech či v sekané.

Zkažené maso se objevilo i v asijských restauracích

Zkažené maso také často končí v asijských restauracích. Městská policie v Ústí nad Labem před časem zadržela dodávku zkaženého masa, které mělo pravděpodobně skončit na talířích zákazníků asijských restaurací.  

"S největší pravděpodobností to maso skončí v některých vietnamských restauracích," řekl Jan Novotný z Městské policie v Ústí nad Labem.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz