Zpravodajství

Policie na Orlickoústecku vyšetřuje znásilnění

Policie na Orlickoústecku vyšetřuje znásilnění
Zdroj: TV Nova

Otřesný případ znásilnění teď vyšetřují policisté v Řeťové na Orlickoústecku. Dvaačtyřicetiletý muž, který se, podle místních, potuloval v okolí vesnice již delší dobu, tu znásilnil teprve jedenáctiletou dívku. Policie po něm intenzivně pátrala dva dny.

Vše se odehrálo v lese, kam si šla jedenáctiletá dívenka natrhat pár borůvek na koláč.

„Já jsem ji tam odvez a pak jsem přijel domů, zavez jsem jí tam mobil a pak jsem odjel zase a ona pak přiběhla," řekl bratr dívky.

Dvaačtyřicetiletý muž dívku surově zbil a pak ji donutil k pohlavnímu styku. Krátce před tím, než se vše stalo, ho zahlídl její bratr.

„Měl hnědou mikinu, takový šedivý vlasy, takhle po uši...Jinak nevím...On klečel v borůvčí, tam jsem ho neviděl," dodal bratr

Policisté po násilníkovi pátrali dva dny. Do akce byl dokonce nasazen i vrtulník s termovizí. Dvoudenní pátrání se vyplatilo. V pondělí v odpoledních hodinách ho policie zadržela v nedaleké vesnici. Prý se jednalo o muže z Pardubic.

„Policie ČR v současné době vyslýchá podezřelého muže a zjišťuje, zdali jeho osoba souvisí s uvedenou trestnou činností," sdělila pro naší televizi Lenka Burýšková, tisková mluvčí královehradecké policie.

Pokud by policisté pachateli vinu prokázali, hrozí mu až dvanáctiletý pobyt za mřížemi.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Severní Korea hlásí "pozitivní trend" v boji proti covidu, případy horečky klesají

Státní média v Severní Koreji dnes oznámila “pozitivní trend“ ve vývoji epidemie covid-19. Poprvé za téměř 10 dní, od doby, kdy Severní Korea přijala opatření v boji proti šíření nákazy, klesly denní případy "horečky" (jak je toto onemocnění v zemi oficiálně označováno) pod 200 000 případů. Prvního nakaženého Severní Korea přiznala 12. května a v současné době eviduje zhruba 2,5 milionu nakažených. Se symptomy onemocnění už zemřelo skoro 70 lidí.

Krátká zpráva

Zelenskyj: Válku na Ukrajině může ukončit pouze diplomacie

Válka na Ukrajině může být vyřešena pouze prostřednictvím "diplomacie", řekl podle BBC v televizním projevu prezident Volodymyr Zelenskyj. V rozhovoru pro národní televizi naznačil, že jeho země by mohla na bojišti Rusko porazit, ale dodal, že válka může být definitivně zastavena pouze "u jednacího stolu". Jednání podle něj nebudou snadná, protože ani jedna strana se nechce ničeho vzdát. Ruské tiskové agentury tvrdí, že poslední schůzka se konala téměř před měsícem, 22. dubna.

Píše se na Deník.cz