Zpravodajství

Policie na Orlickoústecku vyšetřuje znásilnění

Policie na Orlickoústecku vyšetřuje znásilnění
Zdroj: TV Nova

Otřesný případ znásilnění teď vyšetřují policisté v Řeťové na Orlickoústecku. Dvaačtyřicetiletý muž, který se, podle místních, potuloval v okolí vesnice již delší dobu, tu znásilnil teprve jedenáctiletou dívku. Policie po něm intenzivně pátrala dva dny.

Vše se odehrálo v lese, kam si šla jedenáctiletá dívenka natrhat pár borůvek na koláč.

„Já jsem ji tam odvez a pak jsem přijel domů, zavez jsem jí tam mobil a pak jsem odjel zase a ona pak přiběhla," řekl bratr dívky.

Dvaačtyřicetiletý muž dívku surově zbil a pak ji donutil k pohlavnímu styku. Krátce před tím, než se vše stalo, ho zahlídl její bratr.

„Měl hnědou mikinu, takový šedivý vlasy, takhle po uši...Jinak nevím...On klečel v borůvčí, tam jsem ho neviděl," dodal bratr

Policisté po násilníkovi pátrali dva dny. Do akce byl dokonce nasazen i vrtulník s termovizí. Dvoudenní pátrání se vyplatilo. V pondělí v odpoledních hodinách ho policie zadržela v nedaleké vesnici. Prý se jednalo o muže z Pardubic.

„Policie ČR v současné době vyslýchá podezřelého muže a zjišťuje, zdali jeho osoba souvisí s uvedenou trestnou činností," sdělila pro naší televizi Lenka Burýšková, tisková mluvčí královehradecké policie.

Pokud by policisté pachateli vinu prokázali, hrozí mu až dvanáctiletý pobyt za mřížemi.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz