Zpravodajství

Asistenční služby vydělávají na klientech díky tipům policie

Asistenční služby vydělávají na klientech díky tipům policie

V Česku se ročně odehrají stovky nehod, ke kterým přednostně přijedou pochybné asistenční služby. Tvrdí to tuzemské pojišťovny. Jejich klienti přitom mají služby spojené například s odtahem auta zdarma. Jenže v řadě případů jsou u nehod s předstihem cizí firmy, které nabízejí předražené služby. Pojišťovna je pak nemusí klientovi v plné výši proplatit.

Krátce po nehodě přijíždí na místo asistenční služba, kterou nikdo nevolal. Muž nabízí účastníkům nehody své služby. Nejde o ojedinělý případ, naopak, jsou jich stovky, možná tisíce - říkají tuzemské pojišťovny.

Od ledna do dubna řešili policisté 1300 nehod klientů České pojišťovny. To, ať se obrátí na její asistenční službu, doporučili jen 14 lidem.

Některé asistenční služby jsou u nehod ještě dřív, než se hlášení o nich objeví na internetu. Jejich služby jsou však často předražené.

Minulý týden zadržela Inspekce ministra vnitra 5 policistů z Prahy, kteří za úplatek volali k nehodám spřátelenou asistenční službu. Totéž prý funguje i jinde.

Policejní prezidium to ale už loni zakázalo. Podle tohoto závazného pokynu by policista na místě dopravní nehody neměl sám kontaktovat asistenční službu.

Pokud účastník nehody zemřel, policista zjistí, kde je auto pojištěno a teprve operační centrála zavolá příslušnou asistenční službu. Pokud jedná jinak, čeká ho trest. Policejní prezidium teď chce kontroly v terénu ještě zpřísnit.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Kanada plánuje zakázat Putinovi a dalším členům ruské vlády vstup do země

Kanadský senát v úterý navrhl změnu zákona o přistěhovalectví a ochraně uprchlíků (IRPA), který by umožnil zakázat vstup všem osobám podléhajícím kanadským sankcím i jejich rodinným příslušníkům. "Zákaz vstupu blízkých spolupracovníků a klíčových stoupenců Putinova režimu, včetně těch, kteří jsou zodpovědní za tuto nevyprovokovanou agresi, je jedním z mnoha způsobů, jak činíme Rusko odpovědným za jeho zločiny," uvedl podle Reuters v prohlášení kanadský ministr veřejné bezpečnosti Marco Mendicino.

Píše se na Deník.cz