Zpravodajství

NAHLAS proti pneumokoku

NAHLAS proti pneumokoku

Právě v těchto dnech začíná fungovat občanské sdružení NAHLAS. Založili ho rodiče malého chlapce, který onemocněl zákeřnou pneumokokovou infekcí. Zaměřit se chtějí především na osvětu mezi rodiči, informovanost a také na odborné poradenství.

Zdroj: TV Nova

Dvou a půl roční Ondřej - na první pohled se může zdát jako úplně normální zdrávé dítě, ale není to uplně pravda. Před rokem prodělal zánět středního ucha, následoval zánět mozkový blan, několika měsíční pobyt v nemocnici a léčba doma.

V lázních jsme začali pochybovat o tom, jestli slyší. Neříkal žádná nová slova a slova, která už uměl, také neříkal, smutní Ondřejova matka.

A právě rodiče malého Ondry jsou zakladatelé občanského sdružení NAHLAS.

To by se mělo zaměřit především na osvětu o problematice pneumokovkových nemocí mezi rodiči.

Těch cílu a představ, co bychom chtěli dělat je celá řada, říká otec a dodává: Naše představa je, že se na nás budou obracet lidi z celé republiky se všemy problémy.

Ti se budou moc zapojit do sdružení i aktivně. Mohou se stát členy a nebo jen svými zkušenostmi přispívat například už teď na webových stránkách.

Snídaně s Novou
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA plánují v dohledné době ponechat v Evropě 100 000 vojáků

Očekává se, že USA plánuje v dohledné budoucnosti rozmístit v Evropě 100 000 vojáků, pokud Rusko nebude eskalovat a ohrožovat Švédsko a Finsko nebo členy NATO, uvedlo CNN s odkazem na několik amerických představitelů. Počty by se mohly dočasně zvýšit, pokud NATO v Evropě uskuteční více vojenských cvičení, popřípadě by USA mohly přidat další základny, pokud se v Evropě změní bezpečnostní situace. Plány jsou zvažovány po čtvrtečním setkání vojenských velitelů NATO v Bruselu.

Krátká zpráva

Z Azovstalu měli odejít všichni obránci, tvrdí ruská média

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu oznámil Vladimiru Putinovi, že k 20. květnu byli z Azovstalu evakuováni všichni ukrajinští bojovníci, uvedla agentura RIA Novosti. Celkem se mělo jednat o 2 439 bojovníků pluku Azov a dalších ukrajinských obránců operujících na území Azovstalu. Šojgu informoval ruského prezidenta Vladimira Putina o dokončení operace a úplném osvobození Azovstalu a města Mariupol od ukrajinských obránců.

Píše se na Deník.cz