Zpravodajství

Vláda projedná telefonní odposlechy

Vláda projedná telefonní odposlechy

Vláda dnes vyslechne analýzu telefonních odposlechů, kterou nedávno zpracovala policie na pokyn ministra vnitra Ivana Langra (ODS), a seznámí se s termíny odstraňování zátaras z hranic. Ty mají zmizet před vstupem země do schengenského prostoru, tedy k 1. lednu 2008.

Zdroj: TV Nova

Kabinet také rozhodne o pokračování humanitárního programu Medevac, v jehož rámci se v českých nemocnicích léčí pacienti z oblastí postižených válkou.

Ministryně obrany Vlasta Parkanová (KDU-ČSL) bude kolegy informovat o nákupu nákladních vozů Tatra T810. Vojáci by jich do konce letošního listopadu měli obdržet 27, příští rok pak dalších 304.

Vláda se sejde po čtrnácti dnech, minulý týden si dali ministři přestávku kvůli svátkům, které připadly na čtvrtek a pátek.

Na dnešním programu mají řadu pravidelných zpráv o vývoji jednotlivých oblastí za rok 2006, například o kvalitě vody, množství vyvezených zbraní a podobně.

Kabinet projedná také návrh na jmenování rektora Masarykovy univerzity v Brně a strategii celoživotního vzdělávání v ČR. Znovu se bude vláda zabývat zprávou o tom, jak loni Česká republika pokročila v prosazování rovných šancí pro ženy a muže.

Snídaně s Novou

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz