Zpravodajství

Motoristé jezdí bez řidičáku, mohou se dostat za mříže

Motoristé jezdí bez řidičáku, mohou se dostat za mříže
Zdroj: TV Nova

Podle policie prudce stoupá počet řidičů, kteří jezdí i přesto, že oprávnění řídit ještě nemají, nebo o něj přišli. Poté, co se loni takové chování dostalo do trestního zákoníku, se nedovolené řízení stává nejčastějším trestným činem u nás. Soudy jsou tak doslova zavaleny.

Pan Pavel přišel o řidičský průkaz kvůli alkoholu. Moc si z toho nedělá a jezdí dál.

Jiný rekordman z Jablonce byl přistižen sedmkrát. Je i řada řidičů, kteří v autoškole vůbec nebyli.

Lidí, kteří jezdí, i když nemají oprávnění, jsou tisíce. Policisté je přistihují takřka denně. Od loňského roku je ale takové jednání trestným činem. Nedisciplinovaným řidičům tak hrozí až jeden rok ve vězení.

Případy jsou zavaleni nejen policisté, ale i soudy.

Hříšníků bez řidičáku přitom přibývá. A to pěkně rychle. Loni za sedm měsíců, po které bodový systém platil, bylo za neoprávněné řízení odsouzeno dva tisíce čtyři sta dvanáct řidičů. Toto číslo řidiči letos překonali už za první tři měsíce.

Podle soudců je to ale zbytečné. To si myslí i ministerstvo spravedlnosti a chystá změnu. V novém trestním zákoníku už tento trestný čin obsažen není.

Vše ale ještě musí schválit sněmovna. Nový trestní zákoník by měl vejít v platnost už od ledna 2009.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA plánují v dohledné době ponechat v Evropě 100 000 vojáků

Očekává se, že USA plánuje v dohledné budoucnosti rozmístit v Evropě 100 000 vojáků, pokud Rusko nebude eskalovat a ohrožovat Švédsko a Finsko nebo členy NATO, uvedlo CNN s odkazem na několik amerických představitelů. Počty by se mohly dočasně zvýšit, pokud NATO v Evropě uskuteční více vojenských cvičení, popřípadě by USA mohly přidat další základny, pokud se v Evropě změní bezpečnostní situace. Plány jsou zvažovány po čtvrtečním setkání vojenských velitelů NATO v Bruselu.

Krátká zpráva

Z Azovstalu měli odejít všichni obránci, tvrdí ruská média

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu oznámil Vladimiru Putinovi, že k 20. květnu byli z Azovstalu evakuováni všichni ukrajinští bojovníci, uvedla agentura RIA Novosti. Celkem se mělo jednat o 2 439 bojovníků pluku Azov a dalších ukrajinských obránců operujících na území Azovstalu. Šojgu informoval ruského prezidenta Vladimira Putina o dokončení operace a úplném osvobození Azovstalu a města Mariupol od ukrajinských obránců.

Píše se na Deník.cz