Zpravodajství

Za kauzu fotbalového bosse Košťála nebudou tresty

Za kauzu fotbalového bosse Košťála nebudou tresty
Zdroj: TV Nova

Inspekce ministra vnitra nebude řešit selhání policistů, kteří šetřili nehodu prvního místopředsedy Českomoravského fotbalového svazu Vlastimila Košťála. Policisté tehdy neprovedli účastníkům nehody test na alkohol. Naše televize přitom předtím natočila, jak si Košťál na oslavě narozenin připíjí sektem.

Podle Inspekce se policisté nedopustili trestného činu. Kritici ale tvrdí, že by se bez tvrdých trestů mohly takové případy opakovat.

Obec Vestec před dvěma týdny. Vlastimil Košťál tady zavinil nehodu. Ten den slavil 50. narozeniny a tohle jsou záběry natočené pár hodin před havárií.

Jenže policisté žádnou dechovou zkoušku na alkohol neprovedli. Je to přitom jejich povinnost.

Inspekce ministra vnitra ale nakonec případ vůbec šetřit nebude.
"Mám za to, že se jedná o trestný čin zneužití pravomoci veřejného činitele," řekla TV Nova advokátka Klára Slámová.

Policistům teď hrozí přinejhorším tresty za přestupek. A ty nebývají nijak bolestné.

Kritici ale tvrdí, že bez přísných trestů mohou na dechovou zkoušku zapomenout příště další policisté.

"Toto může být návodem pro jiné policisty, kteří budou mít snahu dohodnout se například s opilým řidičem a budou vědět, že v případě té tzv. dohody jim nic vážného nehrozí," řekl poslanec ČSSD Jeroným Tejc.

Může to být signál i pro druhou stranu - pro řidiče. Ministr vnitra však na tvrdých trestech trvá. "Toto je závažné porušení povinností a budu trvat na tom, aby ten trest byl nekompromisní," řekl Langer.

Policisty teď může potrestat jen jejich nadřízený, kterým je ředitel policie Praha-venkov. Kdy a jak rozhodne, nechce nikdo odhadovat.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA plánují v dohledné době ponechat v Evropě 100 000 vojáků

Očekává se, že USA plánuje v dohledné budoucnosti rozmístit v Evropě 100 000 vojáků, pokud Rusko nebude eskalovat a ohrožovat Švédsko a Finsko nebo členy NATO, uvedlo CNN s odkazem na několik amerických představitelů. Počty by se mohly dočasně zvýšit, pokud NATO v Evropě uskuteční více vojenských cvičení, popřípadě by USA mohly přidat další základny, pokud se v Evropě změní bezpečnostní situace. Plány jsou zvažovány po čtvrtečním setkání vojenských velitelů NATO v Bruselu.

Krátká zpráva

Z Azovstalu měli odejít všichni obránci, tvrdí ruská média

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu oznámil Vladimiru Putinovi, že k 20. květnu byli z Azovstalu evakuováni všichni ukrajinští bojovníci, uvedla agentura RIA Novosti. Celkem se mělo jednat o 2 439 bojovníků pluku Azov a dalších ukrajinských obránců operujících na území Azovstalu. Šojgu informoval ruského prezidenta Vladimira Putina o dokončení operace a úplném osvobození Azovstalu a města Mariupol od ukrajinských obránců.

Píše se na Deník.cz