Zpravodajství

Za kauzu fotbalového bosse Košťála nebudou tresty

Za kauzu fotbalového bosse Košťála nebudou tresty
Zdroj: TV Nova

Inspekce ministra vnitra nebude řešit selhání policistů, kteří šetřili nehodu prvního místopředsedy Českomoravského fotbalového svazu Vlastimila Košťála. Policisté tehdy neprovedli účastníkům nehody test na alkohol. Naše televize přitom předtím natočila, jak si Košťál na oslavě narozenin připíjí sektem.

Podle Inspekce se policisté nedopustili trestného činu. Kritici ale tvrdí, že by se bez tvrdých trestů mohly takové případy opakovat.

Obec Vestec před dvěma týdny. Vlastimil Košťál tady zavinil nehodu. Ten den slavil 50. narozeniny a tohle jsou záběry natočené pár hodin před havárií.

Jenže policisté žádnou dechovou zkoušku na alkohol neprovedli. Je to přitom jejich povinnost.

Inspekce ministra vnitra ale nakonec případ vůbec šetřit nebude.
"Mám za to, že se jedná o trestný čin zneužití pravomoci veřejného činitele," řekla TV Nova advokátka Klára Slámová.

Policistům teď hrozí přinejhorším tresty za přestupek. A ty nebývají nijak bolestné.

Kritici ale tvrdí, že bez přísných trestů mohou na dechovou zkoušku zapomenout příště další policisté.

"Toto může být návodem pro jiné policisty, kteří budou mít snahu dohodnout se například s opilým řidičem a budou vědět, že v případě té tzv. dohody jim nic vážného nehrozí," řekl poslanec ČSSD Jeroným Tejc.

Může to být signál i pro druhou stranu - pro řidiče. Ministr vnitra však na tvrdých trestech trvá. "Toto je závažné porušení povinností a budu trvat na tom, aby ten trest byl nekompromisní," řekl Langer.

Policisty teď může potrestat jen jejich nadřízený, kterým je ředitel policie Praha-venkov. Kdy a jak rozhodne, nechce nikdo odhadovat.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz