Zpravodajství

Na podporu ředitelky sepsali v Brně petici

Na podporu ředitelky sepsali v Brně petici

I v době prázdnin je v základní a mateřské škole v Brně Slatině pořádně živo. Tamní radnice se totiž rozhodla podat návrh na odvolání ředitelky. Proti tomu se však bouří rodiče dětí i učitelé. Na její podporu dokonce sepsali petici.

Zdroj: TV Nova

Ředitelka základní a mateřské školy Jihomoravské náměstí v Brně podle radnice při jejím řízení porušila několik zákonů. Vše začalo hygienickou kontrolou.

Jedním z největších důvodů ke sporům mezi ředitelkou a radnicí jsou právě sociální zařízení.

Hygienici po návštěvě školy vydali protokol o výsledcích kontroly. Radnice je však nespokojena s tím, že jim ho ředitelka nepředala ve stanoveném termínu.

"Paní ředitelka, která tenhle úkol převzala na sebe, tento protokol, neoznámila ani radě, ani krajské hygienické stanici. To znamená porušila zákon," říká starostka.

"Mým kontrolním orgánem je krajská hygienická stanice k této zprávě. A s krajskou hygienickou stanicí jsem komunikovala," brání se ředitelka.

Právě na dnešní tiskové konferenci svolané petičním výborem se možná ukáže, kdo má pravdu.

Na podporu paní ředitelky připravili petiční akci, které se v osmi tisícové Slatině zúčastnilo a podpořili tím paní ředitelku více než tisíc obyvatel.

Veškeré dokumenty a petice budou předány radě města brna, která bude případné odvolání ředitelky projednávat na pondělním zasedání.

Snídaně s Novou

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz