Zpravodajství

Zkušení lupiči loupí v pražských bankách

Zkušení lupiči loupí v pražských bankách

Policisté mají podezření, že v Praze řádí zkušení lupiči. Jde o dva muže středního věku, kteří naposledy v úterý přepadli banku v Praze 9. Počínali si přitom velmi suverénně. Pohrozili personálu pistolí a do igelitové tašky si nechali naskládat peníze. Kolik si jich odnesli, o tom policie zatím mluvit nechce.

Zdroj: TV Nova

Kriminalisté ale mají podezření, že oba muži neloupili poprvé. Podle nich mají na svědomí i přepadení banky v Praze 6 před dvěma měsíci. Tehdy přišli do pobočky peněžního ústavu pod záminkou výměny českých bankovek za euro.

Nečekaně ale vytáhli zbraně a uloupili několik stovek tisíc korun.Policie prosí o pomoc s jejich identifikací i veřejnost.

Policisté žádají o pomoc veřejnost

Kriminalisté žádají veřejnost o pomoc při pátrání po dvojici těchto neznámých mužů, uvedla na webu mluvčí pražské policie Eva Miklíková. Občané mohou telefonovat na číslo 974 858 101, případně na linku tísňového volání 158.

Úterní přepadení trvalo pouze několik minut, oba muži si podle mluvčí počínali velmi suverénně a sehraně.

"Pohrůžka střelnou zbraní zaúčinkovala téměř okamžitě, a tak si dvojice vzápětí odnášela od peněžní přepážky bankovky v igelitové tašce s nápisem Albert," popsala Miklíková s tím, že hodnota uloupených peněz zatím nebyla vyčíslena. Lupiči pak z místa činu odešli. Nestřílelo se, nikdo nebyl zraněn.

Dva muži středního věku

Pachateli jsou podle policie dva muži středního věku. První z nich má asi 170 centimetrů vysokou, podsaditou postavu se širšími rameny. Kulatý obličej měl při loupeži zarostlý strništěm, má tmavší pleť, tmavé oči a tmavé vlasy.

Na sobě měl tmavé kalhoty, mikinu s maskáčovými rukávy a na hlavě kšiltovku. Druhý z mužů má asi 185 centimetrů vysokou, atletickou postavu a široká ramena.

Má snědší pleť a krátké vlasy. Na sobě měl černé kalhoty a mikinu, na hlavě černou kšiltovku.

Kriminalisté mají podezření, že tito dva muži mají na svědomí i přepadení banky v Praze 6 před dvěma měsíci. Pachatelé tehdy přišli do pobočky peněžního ústavu pod záminkou výměny českých bankovek za euro. Ve chvíli, kdy se jejich žádosti snažila úřednice vyhovět, vytáhli muži zbraně a pod jejich pohrůžkou uloupili několik stovek tisíc korun.

Snídaně s Novou

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz