Zpravodajství

Cisterna se po havárii zřítila z mostu, jeden mrtvý

Cisterna se po havárii zřítila z mostu, jeden mrtvý

Cisterna převážející mléko se ve středu srazila na Bruntálsku s osobním automobilem. Jeho řidič nehodu nepřežil. Nákladní vůz se po střetu zřítil z třicetimetrového mostu do vody přehrady Slezská Harta, kam začalo unikat jak mléko, tak pohonné hmoty. Silnice bude ještě několik hodin uzavřená.

Zdroj: TV Nova

Řekl to mluvčí moravskoslezských hasičů Petr Kůdela.

Srážku zavinil pravděpodobně aquaplaning. Devětadvacetiletý řidič, který na místě zahynul, podle policie vjel do kaluže a pak dostal smyk. Krátce na to se v protisměru srazil s nákladním vozem. Řekla to mluvčí bruntálské policie.

 Nehoda se stala krátce před 13:00 nedaleko břehu přehrady Slezská Harta. "Řidič Fordu fiesta najel na mokré komunikaci do kaluže. Dostal se do smyku a v protisměru pak levou přední částí fiesty narazil do soupravy MAN s návěsem a cisternou," řekla mluvčí.

Nehoda se stala asi hodinu po poledni u obce Dlouhá Stráň asi deset metrů od břehu přehrady.

Nákladní automobil se dvěma cisternami se srazil s osobním automobilem. "Auto leželo mimo silnici. Vyprostili jsme z něj řidiče, který ale na místě zraněním podlehl," uvedl mluvčí.

Dodal, že vyprostit museli i zraněného řidiče cisterny, jehož předali posádce sanitky záchranné služby.

Cisterna málem sjela do vody 

"Cisterna skončila částečně ve vodě. Na zachycení unikajícího mléka a menšího množství pohonných hmot jsme museli postavit nornou stěnu. Kolik mléka do vody uniklo, musí určit jeho majitel," dodal s tím, že celkem na místě zasahovalo 11 hasičských vozidel.

Silnice na Bruntál byla uzavřena

Kvůli nehodě policie v obou směrech uzavřela silnici spojující Bruntál a hráz Slezské Harty. Není vyloučeno, že tato uzávěrka může trvat i několik hodin.

Hasiči na místo přivolali i pracovníky státního podniku Povodí Odry a České inspekce životního prostředí. "Do vody uniklo malé množství mléka. Nehrozí žádná větší ekologická škoda," řekla ČTK mluvčí povodí.

Dodala, že cisterna neměla proraženou nádrž. "Proto je možné, že zjištěné ropné látky jsou splašky ze silnice, které do vody donesl déšť," uvedla.

Snídaně s Novou
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Biden kvůli krizi s kojeneckou výživou použil zákon z války

Americký prezident Joe Biden kvůli nedostatku kojenecké výživy uplatnil zákon o obranné výrobě vzniklý za korejské války v roce 1950. Umožňuje nařídit firmám výrobu nezbytnou pro bezpečnost USA. Zároveň povolil armádě najímat civilní letadla pro dopravu kojenecké výživy ze zahraničí. Kritický nedostatek dětské výživy způsobilo únorové uzavření největší továrny v zemi kvůli dvěma podezřelým úmrtím kojenců na bakteriální infekci.

Píše se na Deník.cz