Zpravodajství

U Filipín se potopila loď, 12 lidí zahynulo

Ve čtvrtek časně ráno se u Filipín potopila loď s více než sto lidmi na palubě. Dvanáct lidí zahynulo a velké množství se pohřešuje. Uvedly to tamní úřady. Neštěstí přežilo přes 100 cestujících. Armádní zdroje ovšem tvrdí, že na palubě bylo více než 250 lidí.

Mluvčí armády oznámil, že se loď převrhla asi 500 metrů od břehu při bezpečnostních manévrech kvůli špatnému počasí. Dále řekl, že se zatím nalezlo 12 těl a 129 lidí bylo zachráněno.

Při záchranné operaci se vrtulníky musely vrátit na základnu kvůli špatnému počasí. Pomoc se tedy nemohla dostavit včas. Na místo však připluly dvě armádní lodě.

Zatím není jasné, co bylo příčinou tohoto neštěstí, které se odehrálo asi 220 kilometrů jihovýchodně od Manily.

V jižní části Filipín zase najel na mělčinu trajekt. Všechny pasažéry se však záchranářům podařilo včas zachránit.

Mezi více než 7000 filipínských ostrovy a ostrůvky se plaví množství plavidel všech druhů a velikostí. Mnohá z nich však nesplňují základní bezpečnostní předpisy.

Bezpečnostní normy pro lodě ve Filipinách bývají mnohdy nedokonalé. Lodě plují často přetížené a nehody jsou obvyklým jevem.

Reuters
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Tálibán nakázal televizním moderátorkám, aby měly zahalenou tvář

Afghánské televizní moderátorky a další ženy vystupující na obrazovce budou muset mít zahalenou tvář. Dekret s nařízením vydalo vládnoucí hnutí Tálibán a bude platit od 21. května. Po povinném zakrytí tváře na veřejnosti, cestování pouze v mužském doprovodu a uzavření středních škol pro dívky je to další omezení žen v zemi.

Píše se na Deník.cz