Zpravodajství

Zaplaťte nám 0 Kč, vyzývá Vodafone na složenkách

Zaplaťte nám 0 Kč, vyzývá Vodafone na složenkách
Zdroj: TV Nova

Společnost Vodafone zasílá už několik měsíců svým zákazníkům složenky s nulovou částkou za vyúčtování služeb. Na jejich úhradu mají klienti dokonce stanoven termín splatnosti. Pošta ale nulovou částku nemůže přijmout. Mobilní operátor složenky vysvětluje tak, že jde o potvrzení.

Náš štáb chtěl přímo na poště zaplatit složenku, kterou zasílá mobilní operátor Vodafone svým zákazníkům. Pracovník pošty ale neskrýval údiv.

"Poštovní poukázka je totiž vystavena na nulovou částku," říká Dita Václavíková, mluvčí pošty. Složenky na nula korun opravdu česká pošta přijímat nemůže.

Minimální částka, kterou lze přes složenku zaplatit je padesát haléřů. Společnost Vodafone vydávání složenek na nulovou částku potvrzuje. Přestože zákazníci podle ní ale nemají složenku platit, není prý její rozesílání zbytečné.

"Je to vlastně takové potvrzení pro zákazníka, že má u nás vše v pořádku a nemá u nás žádné dluhy," říká Zuzana Doležalová z tiskového oddělení Vodafone.

Rozesílání složenek ale není zdarma. Kolika lidem operátor už složenku zaslal a kolik za rozesílání poště platí firma, nechce zveřejnit.

"Platíme poštovné dané zákonem a jinak platíme jako každý jiný subjekt," říká Doležalová.

Operátor zatím o zrušení nulových složenek neuvažuje, jedinou možností, jak se jim vyhnout, je požádat o zaslání výpisu v elektronické podobě.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz