Zpravodajství

VIDEO: Elektrický proud zasáhl dvě dívky

VIDEO: Elektrický proud zasáhl dvě dívky

Elektrický proud z trolejí zranil ve čtvrtek večer na nádraží u Citic na Sokolovsku dvě šestnáctileté dívky. Vysoké napětí je zasáhlo na odstaveném vagónu. Obě utrpěly vážné popáleniny. Z toho jedna dokonce na 70 procentech těla.

Zdroj: TV Nova

Zranění obou děvčat si vyžádalo rychlý letecký transport do popáleninového centra v Praze na Vinohradech.

„Jedna dívka byla v kritickém stavu, měla popáleniny třetího stupně po celém těle, druhá dívka měla popáleniny druhého až třetího stupně na obličeji a rukou," řekl Lukáš Hutta mluvčí záchranné služby Karlovy Vary.

Dívky přes zákaz vstupu na manipulační nádraží dokonce vylezly na nákladní vagón. Na něm začaly otevírat poklopy. V tom okamžiku je zasáhl elektrický výboj z trolejí.

„V současné době provádíme ohledání místa činu, děvčata na tomto místě samozřejmě neměla co dělat, je tady zákaz vstupu," uvedla policejní tisková mluvčí Andrea Kávová.

Kromě kriminalistů začala případ vyšetřovat i drážní inspekce

Je to stěží uvěřitelná náhoda, ale stejné neštěstí se stalo na tom samém vagónu, na kterém v květnu zasáhl elektrický proud z trolejí třináctiletého chlapce.

Tehdy si matka s dětmi zkracovala přes koleje cestu z nákupu domů a malý chlapec, podobně jako dívky ve čtvrtek večer, vylezl na vagón, kde si hrál. Také on utrpěl vážné popáleniny.

Televizní noviny, nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz