Zpravodajství

Cizinka se vydávala za někoho jiného

Cizinka se vydávala za někoho jiného
Zdroj: TV Nova

Vietnamku, která v Česku pobývala nelegálně, zadrželi při kontrole u Sokolova příslušníci cizinecké a pohraniční policie a dopravní policie. Žena se vydávala za někoho jiného, její skutečnou totožnost určily až otisky prstů, informovala mluvčí plzeňské cizinecké a pohraniční policie Helena Fajrajzlová.

"Kontrolovaná žena u sebe neměla doklady. Byla proto předvedena na policejní oddělení, kde uvedla své údajné jméno. Když však policisté porovnali v evidencích uvedené jméno s fotografií, tak zjistili, že nejde o tutéž osobu," uvedla mluvčí. Na základě porovnání otisků prstů vyšlo najevo, že je to sedmadvacetiletá vietnamská státní příslušnice, která byla v roce 2003 vyhoštěna z Česka, protože zde pobývala nelegálně

Cizinka čelí podezření z maření výkonu úředního rozhodnutí

Žena ale nevycestovala, a o dva roky později byla proto odsouzena k trestu odnětí svobody s podmíněným odkladem na dva roky za maření výkonu úředního rozhodnutí. V této době si požádala o azyl, její žádost byla ale zamítnuta. V roce 2005 byla z republiky soudně vyhoštěna na dobu pěti let. Cizinka byla zadržena a čelí podezření z maření výkonu úředního rozhodnutí.

Při kontrole policisté odhalili celkem 31 přestupků, za které uložili blokové pokuty ve výši 20 000 korun.

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz