Zpravodajství

Ministerstvo zakročí proti majitelům nehomologovaných nosičů

Ministerstvo zakročí proti majitelům nehomologovaných nosičů
Zdroj: TV Nova

Ministerstvo dopravy chce ve spolupráci s policií zakročit proti majitelům nehomologovaných, tedy neschválených nosičů kol, které se umisťují v zadní části automobilů. Tyto nosiče, které se u nás stávají velmi populárními, jsou totiž podle odborníků velmi nebezpečné a mohou způsobit i dopravní nehodu.

Na první pohled šikovná věc. Stačí nahodit kolo a jede se na výlet. Jenomže takový nosič, stejně jako tisíce dalších, není homologován. V rozporu se zákonem, totiž na rozdíl od tohoto schváleného nosiče, zakrývá značku ale především přes něj nejsou vidět zadní brzdová světla a blinkry. Což ohrožuje řidiče jedoucí za takovým autem.

Majitelům takového nosiče pak hrozí sankce ve výši pokuty od pěti do deseti tisíc korun. Zákaz činnosti spočívající v zákazu řízení motorového vozidla na půl až do jednoho roku a 5 trestných bodů.

Podle Ministerstvo dopravy, ale může dojít i k dalším problémům vedoucím až k nehodě

Pokud není nosič homologován, může například dojít během jízdy k pádu kola z nosiče, což může způsobit vážnou dopravní nehodu.

 

Proč řidiči kupují nehomologované nosiče?

Proč řidiči kupují nehomologované nosiče je podle prodejců schválených výrobků jasné. Cena originálů, totiž začíná někde na 5000 korunách.

Vzhledem k tomu, že Ministerstvo dopravy považuje nehomologované nosiče, na rozdíl od těchto homologovaných, za velmi nebezpečné, připravuje ve spolupráci s policií celostátní kontrolu.

Televizní noviny, nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz