Zpravodajství

Někdo střílí po kočkách

Strach obchází chovatele koček, kteří mají své čtyřnohé miláčky v zahrádkářské kolonii v Tachově. V posledních dnech tam totiž začal někdo po kočkách střílet ze vzduchovky. Střelec zaútočil už na tři kočky pana Kaluži. Dvě střelbu nepřežily, třetí naštěstí nemá smrtelná zranění a čeká ji operace. Případů je ale možná víc. Situaci sleduje Tereza Maixnerová.

Když pan Kaluža vzal kocourka Packu do náruče, nevěřil vlastním očím. Zvíře mělo střelnou ránu u tlapky. Pan Kaluža neváhal a ihned dopravil zvíře k veterináři.
Ránu v břiše i na tlapce a zlámané kosti teď musí veterinář zrentgenovat, následovat pak bude operace, při které vyjme i uvízlé střely.

Mnohem hůř dopadly další dvě kočky pana Kaluži. Jednu našla mrtvou sousedka. Druhá přišla na zahrádku zemřít.

I další lidé ze zahrádkářské kolonie si všimli, že tu někdo kočky cíleně vybíjí. Jsou však bezmocní. Střelce zatím nikdo nepřistihl, a tak není jasné, kdo a proč zvířata zabijí.

Než se podaří odhalit pachatele nebo umístit kamery, nezbývá místním nic jiného než kočky raději vůbec nespouštět z očí a hlídat je na každém kroku.

Pan Kaluža i ochránci zvířat hodlají podat trestní oznámení, a tak se případem bude zabývat i policie.

Televizní noviny, nova.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Polský prezident přijel na Ukrajinu. Čeká ho proslov v parlamentu

Polský prezident Andrzej Duda přijel v sobotu do Kyjeva. Očekává se, že se v neděli stane první hlavou státu, která vystoupí v ukrajinském parlamentu od doby, kdy Rusko 24. února napadlo Ukrajinu. "Pan prezident se ve svém projevu jistě odkáže na polsko-ukrajinskou historii, ale především vzdá hold těm, kteří bojují za obranu Ukrajiny a bojují za Evropu," prohlásil šéf prezidentského úřadu pro mezinárodní politiku Jakub Kumoch. Dudu čeká také osobní jednání s prezidentem Volodymyrem Zelenským. Jde o třetí návštěvu polského prezidenta na Ukrajině. Prezidentská kancelář o tom informovala v tiskové zprávě.

Krátká zpráva

Severní Korea hlásí "pozitivní trend" v boji proti covidu, případy horečky klesají

Státní média v Severní Koreji dnes oznámila “pozitivní trend“ ve vývoji epidemie covid-19. Poprvé za téměř 10 dní, od doby, kdy Severní Korea přijala opatření v boji proti šíření nákazy, klesly denní případy "horečky" (jak je toto onemocnění v zemi oficiálně označováno) pod 200 000 případů. Prvního nakaženého Severní Korea přiznala 12. května a v současné době eviduje zhruba 2,5 milionu nakažených. Se symptomy onemocnění už zemřelo skoro 70 lidí.

Krátká zpráva

Zelenskyj: Válku na Ukrajině může ukončit pouze diplomacie

Válka na Ukrajině může být vyřešena pouze prostřednictvím "diplomacie", řekl podle BBC v televizním projevu prezident Volodymyr Zelenskyj. V rozhovoru pro národní televizi naznačil, že jeho země by mohla na bojišti Rusko porazit, ale dodal, že válka může být definitivně zastavena pouze "u jednacího stolu". Jednání podle něj nebudou snadná, protože ani jedna strana se nechce ničeho vzdát. Ruské tiskové agentury tvrdí, že poslední schůzka se konala téměř před měsícem, 22. dubna.

Píše se na Deník.cz