Zpravodajství

Další obět si vyžádala nehoda na D1

Další obět si vyžádala nehoda na D1
Zdroj: TV Nova

Další obět si v pátek v noci vyžádala dálnice D1 na 166 kilometru u Devíti křížů. Při vyjíždění z odpočívadla tady zemřel jeden a třicetiletý řidič dodávky. V připojovacím pruhu totiž narazil do projíždějícího kamionu.

Asi kilometrový úsek u Devíti křížů je přitom právě takovými nehodami pověstný, připojovací pruhy jsou totiž užší než je obvyklé. Na konci roku 2004 tady při podobné nehodě zemřelo v autobusu 6 slovenských turistů.

13. prosinec 2004: Na Devíti křížích vyhasínají životy šesti lidí. Slovenský autobus při vyjíždění z parkoviště narazil do tahače.

13. červenec 2007: Ve stejném úseku ale v opačném směru se nad ránem srazila dodávka s kamionem.

Nehoda se stala v připojovacím pruhu těsně za výjezdem z odpočívadla. Jeden a třicetiletému řidiči dodávky už přivolaní zdravotníci nedokázali pomoci, na místě zemřel. Přijely i dvě jednotky hasičů.

Devět křížů je jedním z nejrizikovějších úseků na celé trase Praha - Brno. Jak se ukázalo po nehodě slovenského autobusu, připojovací pruhy jsou totiž užší než některá větší vozidla - například právě autobusy nebo kamiony. Nehody se tu stávají i poté, co Ředitelství silnic a dálnic značení pruhů posunulo. Připojovací pruh pouze nechalo rozšířit na úkor pruhu pravého - centimetry tedy stále někde chybějí.

„Došlo ke změnám značení, včetně snížení rychlosti v daném úseku smí řidiči jet maximálně na 100km v hodině, řekl k případu Jan Piskáček, poradce Ředitelství silnic a dálnic.

A právě nepozornost a bezohlednost řidičů tak k tragédiím u Devíti křížů velkou měrou přispívá. Podobně tomu bylo i u dnešní nehody.

Odklízení vraků obou aut trvalo několik hodin, dálnice ale zůstala po celou dobu v průjezdná levým pruhem.

/ Markéta Bočková /

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Při požáru nemocnice v Senegalu zahynulo 11 novorozenců

Při požáru na neonatologickém oddělení nemocnice Mame Abdou Aziz Sy Dabakh ve městě Tivaouane, asi 120 km východně od hlavního města Dakaru zemřelo 11 novorozenců, oznámil ve středu bez dalších podrobností na svém Twitteru senegalský prezident Macky Sall. K podobnému incidentu došlo koncem dubna ve městě Linguere na severu země, kdy při požáru v nemocnici zemřeli čtyři novorozenci. Starosta města označil jako příčinu požáru technickou závadu na klimatizační jednotce v porodnici.

Krátká zpráva

Německo se dohodlo s USA na koupi zkapalněného plynu

Německo se dohodlo s USA na nákupu zkapalněného zemního plynu. Informaci zveřejnila tisková služba americké společnosti Sempra Energy, která uvedla, že by prodala asi 2,25 milionu tun plynu ročně.

Krátká zpráva

Zelenskyj promluví k českému parlamentu

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj by měl k českému parlamentu promluvit 15. června. Po schůzce vedení obou komor to oznámila šéfka Sněmovny Markéta Pekarová Adamová. Poslanci a senátoři si projev ukrajinského prezidenta poslechnou ve svých sídlech.

Píše se na Deník.cz