Zpravodajství

Skandál na festivalu: Muž málem přišel o nohy

Tragická nehoda se stala v sobotu ráno na festivalu ve Vizovicích. Opilý sedmatřicetiletý muž ze Zlína se v pátek večer vracel zřejmě do svého stanu. Cestou však podlehl své opilosti a usnul na nedaleké louce. Brzy ráno však na louku vyjel traktor, který zde sekal trávu. Traktorista si muže nevšimnul a pořezal mu obě dolní končetiny. Situace je kritická. Na místě je náš redaktor Petr Zapletal.

Zlínští policisté teď vyšetřují těžké zranění návštěvníka pátého ročníku největšího tuzemského rockového open air festivalu Masters of Rock ve Vizovicích.

„Muž zřejmě v opilosti usnul na louce ve vysoké trávě nedaleko areálu, kde se koná letošní vizovický festival. Ráno muže neprobudil ani hluk traktoru, který na louce trávu sekal," řekla portálu Nova.cz tisková mluvčí zlínské policie Jana Bartíková.

„Traktorista si všimnul muže ve chvíli, kdy traktor muže přejížděl," dodala Bartíková.

Návštěvník byl převezen do zlínské nemocnice, kde musel podstoupit složitou několikahodinovou operaci.

V současné době policie nehodu vyšetřuje na místě již zajistila několik stop. U traktoristy nebyl prokázán alkohol. Policie současně předala lékařům vzorek krve zraněného muže, který by měl prokázat, zda muž požil alkohol.

Policie varuje návštěvníky festivalu

Policie také varuje ostatní návštěvníky festivalu, aby dbali zvýšené opatrnosti. Mnozí z nich totiž po požití alkoholu tráví noci poblíž silnic a železniční trati. Při neopatrnosti by mohlo proto dojít i k dalším úrazům. Současně policie žádá zvýšené opatrnosti i řidiče, kteří Vizovicemi projíždí.

Policisté za uplynulou noc zaznamenali pět vykradených stanů. Od středy, kdy do Vizovic přijeli první festivalový návštěvníci, vyšetřují kriminalisté zhruba tři desítky takových případů. Škody přesáhly 100 000 korun. Policisté vyzvali fanoušky, aby své věci nenechávali bez dozoru a případně využili úschoven u vstupu do areálu vizovické likérky.

Na největší mezinárodní open air rockový festival v tuzemsku přijelo letos podle předběžných odhadů 30 000 lidí z různých zemí, což je asi o 10 000 více než loni. Masters of Rock letos získal již podruhé titul Hudební událost roku v České republice, a to hned ve dvou anketách - v časopise Rock and Pop a rockovém magazínu Spark. 
Sobotní festivalový večer odstartuje legendární britský rockový Thunder, posluchačům představí hlavně novinky z posledního alba Robert Johnson's Tombstone. Hned po něm se na hlavním pódiu objeví finský Stratovarius. Mistři melodického metalu v čele s charismatickým Timem Kotipeltou neplánují na příští rok žádné koncerty, sobotní vystoupení tak bude pro vizovický Masters respektive celou východní Evropu zcela exkluzivní.

Hlavní hvězdou večera jsou finští Children o Bodom, kteří stejně jako Stratovarius vystoupí ve Vizovicích v exkluzivní show pro východní Evropu.

Poslední festivalový den - neděle bude patřit například švédským Saboton, českému Divokému Billu. Čtyřdenní festival poté zakončí koncert britské Sepultury.

 

 

 

Nova.cz, TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz