Zpravodajství

Lékařka neposkytla ošetření pacientky

Lékařka neposkytla ošetření pacientky
Zdroj: TV Nova

Až jako trestný čin neposkytnutí první pomoci může být kvalifikováno jednání praktické lékařky Marty Žďárkové z České Skalice. Ta totiž odmítla ošetřit pacientku svého kolegy, který je touto dobou na dovolené. Důvodem k odmítnutí pacientky byly podle doktorky Žďárkové napjaté vztahy mezi oběma lékaři.

Když chtěla paní Štěpánová kvůli banálnímu zánětu ucha navštívit svého lékaře, zjistila, že má dovolenou. O pomoc tedy požádala jeho kolegyni.

Lékařka ji vykázala z ordinace

Ovšem okamžitě poté, co se doktorka Žďárková dozvěděla, že paní Štěpánová je pacientkou lékaře Kokeše, vykázala ji z ordinace.

„Nejsem schopná se s panem kolegou domluvit, chápu paní, že byla naštvaná, já bych byla taky, ale nemůžu neustále za všechny dělat všechno," řekla k případu lékařka Marta Žďárská.

Takové vysvětlení ale Daně Štěpánové nestačilo, do ordinace se vrátila a odmítnutí si nechala dát písemně.

Lékařka porušila Hypokratovu přísahu

Jenže tím lékařka porušila Hypokratovu přísahu a přestože zdravotní stav paní Štěpánové nebyl nijak vážný, podle prezidenta svazu pacientů Luboše Olejára, by se dokonce mohlo jednat o trestný čin.
Pacientka si ovšem nakonec na celém incidentu našla i něco pro zasmání. V lékařské zprávě totiž stálo: Doktor Kokeš je ke svým kolegům zcela NEKOLEGYÁLNÍ, s tvrdým „y" po „g".

Televizní noviny, nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz