Zpravodajství

Senátorka Janáčková půjde za své výroky na kobereček k předsedovi senátu

Senátorku a starostku ostravské městské části Mariánské Hory Lianu Janáčková, která je podle romských organizací rasistkou, čeká nepříjemný příští týden. Pokud sama neodstoupí minimálně z funkce místopředsedkyně senátního Výboru pro lidská práva, pozve si ji předseda senátu na kobereček, romské organizace na ni podají trestní oznámení a Romové z Mariánských Hor připravují protesty v ulicích.

Já jsem rasistka. Budou v Bedřišce žít s vysokým plotem a s elektřinou.- Tyto výroky rozčílili romské organizace natolik, že v pondělí na Janáčkovou podávají trestní oznámení.

„Romové většinově způsobují problémy," tvrdí Janáčková

Janáčková i na internetovém portálu idnes.cz uvedla: „Stojím si za tím, že Romové většinově způsobují problémy v soužití a nerespektují zákony této země."

Slušné Romy prý ale ráda má a dokládá to i tím, že poslouchá kapelu Gipsy.cz

A politická scéna? Za jednoznačným odstoupením stojí pouze Strana zelených. Ostatní politické strany jsou shovívavější a odstoupení nepožadují.Předseda Senátu občanský demokrat Přemysl Sobotka nebyl v sobotu k zastižení, ale v médiích už dříve uvedl, že si Janáčkovou pozve v pondělí na kobereček.

 

 

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz