Zpravodajství

Suzi Quatro se po 30 letech vrací na místo činu

Tři sestry, Alkehol, Visací zámek a mezi nimi zpěvačka a baskytaristka Suzi Quatro. Žena, jejíž hit Stumblin' In, který v sedmdesátémosmém roce nazpívala s Chrisem Normanem, zná díky časté rotaci v domácích rádiích snad každé dítě. Tato dáma vystoupí v rámci festivalu Benátská noc a nutno dodat, že u nás sólově vystoupila naposledy před třiceti lety.


Pět scén, stovka kapel a tisíce návštěvníků. Tak bude už od pátku po tři dny vypadat Malá Skála u Turnova, kde se o víkendu koná hudební festival Benátská noc. Na místo se lze dopravit vlakem, autobusem a pro automobily je podle organizátorů přichystán dostatek parkovacích ploch. „Největší peckou je, že tu po třiceti letech sólově zazpívá Suzi Quatro," říká spolupořadatelka festivalu Milena Mikezová. Zpěvačka má v programu hodinový koncert.

Po Noci zahraje ještě dvakrát a končí
Během víkendu vystoupí se svým devadesátiminutovým koncertem populární rocková kapela Kabát, němečtí Edguy, průměrně hodinový prostor dostanou Divoký Bill, Guločar, Čechomor nebo Kocábův Pražský Výběr II. Příznivci holandské skupiny The Gatering mají na festivalu jednu z posledních možností slyšet kapelu se zpěvačkou Anneke van Giersbergen, která má v plánu další dva koncerty a od kapely odchází, aby se vrhla do nového projektu.

U Turnova vystoupí Metallica, Kiss i Rammstein
Letošní patnáctý ročník Benátské noci vyhradil jednu scénu speciálně pro revivalové kapely. Na festivalu tak zazní řada legendárních hitů od kapel Guns roses band, Rammstein CZ a revivalových kapel Lucie, Nightwish, Lenny Kravitz, Metallica či zpěváků Richarda Müllera či Robbieho Williamse. „Kiss forever band z Maďarska, kteří hrají s maskami, už tu byli několikrát a máme na ně velmi kladné ohlasy," uvedla Mikezová.

Méně hvězdné kapely jsou náročnější než Suzi Quatro
Festival má do budoucna velké ambice. „Můj muž (hlavní pořadatel Pavel Mikez, pozn. red.) má sen dovézt sem velikou zahraniční kapelu jako Metallica nebo R.E.M. Loni jsem si to natrénovali s německými Scorpions," říká Mikezová s tím, že letos sáhli po české kvalitě. Na otázku, zda má hlavní zahraniční host Suzi Quatro nějaké speciální požadavky odpovídá: „Mě osobně příjemně překvapilo, že nepožaduje nic extra. Máme tu jiné kapely, co nejsou až takovými hvězdami, a mají mnohem vyšší nároky."

TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz