Zpravodajství

Vozíčkářka nesměla do lázní, cizincům se nelíbili psi

Vozíčkářka nesměla do lázní, cizincům se nelíbili psi
Zdroj: TV Nova

Šestadvacetiletá vozíčkářka Daniela Machová z Mostu měla nastoupit po operaci kloubů do lázní v Teplicích. Těsně před nástupem jí však bylo sděleno, že s asistenčním psem jí přijmout v hlavní lázeňské sezóně nemohou. Důvod? Arabská klientela psa neuznává. Podle předsedy národní rady zdravotně postižených Václava Krásy se jedná o jasnou diskriminaci.

Mozková obrna upoutala šestadvacetiletou ženu na invalidní vozík už v dětství. Po náročné operaci kloubů měla v červenci nastoupit na rehabilitaci do teplických lázní. Těsně před nástupem jí ale řekli, že tam s asistenčním psem nesmí.

Bez pětileté fenky se slečna Daniela neobejde. Pro těžce pohybující se ženu je pes nenahraditelný. Bez něj neotevře dveře, neohne se pro klíče, nezvedne telefon ani nazapne počítač.

Lázně Teplice jsou soukromá společnost, která je závislá na tržbách. Arabové ročně do pokladny přispějí desítkami milionů korun. Podle národní rady postižených by to však nemělo hrát roli.

Pes je pro Araby nečisté zvíře. Vedení lázní tak vyhovuje přáním platícího klienta. Kdyby byly závislé jen českých klientech, neuživily by se.

Pokud chce slečna Daniela do lázní nastoupit, musí změnit termín, nebo podstoupit ambulantní léčbu.

 

TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA plánují v dohledné době ponechat v Evropě 100 000 vojáků

Očekává se, že USA plánuje v dohledné budoucnosti rozmístit v Evropě 100 000 vojáků, pokud Rusko nebude eskalovat a ohrožovat Švédsko a Finsko nebo členy NATO, uvedlo CNN s odkazem na několik amerických představitelů. Počty by se mohly dočasně zvýšit, pokud NATO v Evropě uskuteční více vojenských cvičení, popřípadě by USA mohly přidat další základny, pokud se v Evropě změní bezpečnostní situace. Plány jsou zvažovány po čtvrtečním setkání vojenských velitelů NATO v Bruselu.

Krátká zpráva

Z Azovstalu měli odejít všichni obránci, tvrdí ruská média

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu oznámil Vladimiru Putinovi, že k 20. květnu byli z Azovstalu evakuováni všichni ukrajinští bojovníci, uvedla agentura RIA Novosti. Celkem se mělo jednat o 2 439 bojovníků pluku Azov a dalších ukrajinských obránců operujících na území Azovstalu. Šojgu informoval ruského prezidenta Vladimira Putina o dokončení operace a úplném osvobození Azovstalu a města Mariupol od ukrajinských obránců.

Píše se na Deník.cz