Zpravodajství

Vozíčkářka nesměla do lázní, cizincům se nelíbili psi

Vozíčkářka nesměla do lázní, cizincům se nelíbili psi
Zdroj: TV Nova

Šestadvacetiletá vozíčkářka Daniela Machová z Mostu měla nastoupit po operaci kloubů do lázní v Teplicích. Těsně před nástupem jí však bylo sděleno, že s asistenčním psem jí přijmout v hlavní lázeňské sezóně nemohou. Důvod? Arabská klientela psa neuznává. Podle předsedy národní rady zdravotně postižených Václava Krásy se jedná o jasnou diskriminaci.

Mozková obrna upoutala šestadvacetiletou ženu na invalidní vozík už v dětství. Po náročné operaci kloubů měla v červenci nastoupit na rehabilitaci do teplických lázní. Těsně před nástupem jí ale řekli, že tam s asistenčním psem nesmí.

Bez pětileté fenky se slečna Daniela neobejde. Pro těžce pohybující se ženu je pes nenahraditelný. Bez něj neotevře dveře, neohne se pro klíče, nezvedne telefon ani nazapne počítač.

Lázně Teplice jsou soukromá společnost, která je závislá na tržbách. Arabové ročně do pokladny přispějí desítkami milionů korun. Podle národní rady postižených by to však nemělo hrát roli.

Pes je pro Araby nečisté zvíře. Vedení lázní tak vyhovuje přáním platícího klienta. Kdyby byly závislé jen českých klientech, neuživily by se.

Pokud chce slečna Daniela do lázní nastoupit, musí změnit termín, nebo podstoupit ambulantní léčbu.

 

TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz