Zpravodajství

Rychlovarná konvice může zabíjet, přesto se dá koupit

Rychlovarná konvice může zabíjet, přesto se dá koupit
Zdroj: TV Nova

Další nebezpečný výrobek na trhu objevila česká obchodní inspekce. Jde o rychlovarnou konvici značky Singer, která může zabíjet. I když měla být už dávno stažena z prodeje stále ji ještě můžete koupit v některých elektroprodejnách a na internetu. Konvice se přitom už před čtyřmi týdny objevila v systému hlášení nebezpečných výrobků Rapex.

Rychlovarná konvice značky Singer gw12x13 by se už dávno neměla prodávat. Zkušební testy totiž ukázaly, že může být životu nebezpečná.

Voda se může dostat právě na podložku s přívodem proudu. Pokud hospodyňka vezme v tu chvíli konvici do ruky, může jí projít tělem 220 voltů.

Nebezpečnou konvici, která je na seznamu Rapex, jsme koupili v supermarketu. Prodávají ji i některé internetové obchody.

Konvice se dá pořídit už za necelých 450 Kč. Zástupce supermarketu, ve kterém jsme ji koupili, o zákazu prodeje nevěděl.

Jenže na internetu je ještě několik dalších společností, které stále tento výrobek nabízejí. V Rapexu se přitom výrobek objevil už 18. června.
Za výrobek odpovídá výrobce, popřípadě dovozce. Kdo pochybil, teď prověří úředníci. Mohou udělit až 50miliónovou pokutu.

Pokud máte doma právě takovouto konvici, měli byste ji vrátit v místě, kde byla zakoupena.

 

TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz