Zpravodajství

Rychlovarná konvice může zabíjet, přesto se dá koupit

Rychlovarná konvice může zabíjet, přesto se dá koupit
Zdroj: TV Nova

Další nebezpečný výrobek na trhu objevila česká obchodní inspekce. Jde o rychlovarnou konvici značky Singer, která může zabíjet. I když měla být už dávno stažena z prodeje stále ji ještě můžete koupit v některých elektroprodejnách a na internetu. Konvice se přitom už před čtyřmi týdny objevila v systému hlášení nebezpečných výrobků Rapex.

Rychlovarná konvice značky Singer gw12x13 by se už dávno neměla prodávat. Zkušební testy totiž ukázaly, že může být životu nebezpečná.

Voda se může dostat právě na podložku s přívodem proudu. Pokud hospodyňka vezme v tu chvíli konvici do ruky, může jí projít tělem 220 voltů.

Nebezpečnou konvici, která je na seznamu Rapex, jsme koupili v supermarketu. Prodávají ji i některé internetové obchody.

Konvice se dá pořídit už za necelých 450 Kč. Zástupce supermarketu, ve kterém jsme ji koupili, o zákazu prodeje nevěděl.

Jenže na internetu je ještě několik dalších společností, které stále tento výrobek nabízejí. V Rapexu se přitom výrobek objevil už 18. června.
Za výrobek odpovídá výrobce, popřípadě dovozce. Kdo pochybil, teď prověří úředníci. Mohou udělit až 50miliónovou pokutu.

Pokud máte doma právě takovouto konvici, měli byste ji vrátit v místě, kde byla zakoupena.

 

TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA plánují v dohledné době ponechat v Evropě 100 000 vojáků

Očekává se, že USA plánuje v dohledné budoucnosti rozmístit v Evropě 100 000 vojáků, pokud Rusko nebude eskalovat a ohrožovat Švédsko a Finsko nebo členy NATO, uvedlo CNN s odkazem na několik amerických představitelů. Počty by se mohly dočasně zvýšit, pokud NATO v Evropě uskuteční více vojenských cvičení, popřípadě by USA mohly přidat další základny, pokud se v Evropě změní bezpečnostní situace. Plány jsou zvažovány po čtvrtečním setkání vojenských velitelů NATO v Bruselu.

Krátká zpráva

Z Azovstalu měli odejít všichni obránci, tvrdí ruská média

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu oznámil Vladimiru Putinovi, že k 20. květnu byli z Azovstalu evakuováni všichni ukrajinští bojovníci, uvedla agentura RIA Novosti. Celkem se mělo jednat o 2 439 bojovníků pluku Azov a dalších ukrajinských obránců operujících na území Azovstalu. Šojgu informoval ruského prezidenta Vladimira Putina o dokončení operace a úplném osvobození Azovstalu a města Mariupol od ukrajinských obránců.

Píše se na Deník.cz