Zpravodajství

Nové semafory regulují rychlost řidičů

Nové semafory regulují rychlost řidičů
Zdroj: TV Nova

Obce a města přišly s novým nápadem jak usměrnit zběsilé řidiče. Zavedení bodového systému podle nich zlepšení na silnice nepřineslo a tak se rozhodly vzít situaci do svých rukou. Začínají instalovat semafory, které samy regulují rychlost řidičů. Jednou z prvních obcí, které si podobný semafor pořídily, jsou Votice na Benešovsku.

Votice na Benešovsku. Po rovince řidiči často jezdili až 100 km rychlostí. Zpomalit se je podařilo až díky semaforu.

Na semaforu svítí trvale červená dokud nezpomalí na požadovaných 50 kilometrů za hodinu. Teprve pak se rozsvítí zelená a pustí je dál.
Místní lidé i policie si semafor pochvalují. A kupodivu neprotestují ani řidiči.

A kdyby měl snad někdo chuť projet na červenou?

Jedním z míst, kde by měl podobný semafor v nejbližší době vyrůst, je i silnice ve Frýdlantu v Čechách.

O dodržování rychlosti tu nemůže být řeč. Většina aut tu jede osmdesátkou. Starosta tvrdí, že tu už vyzkoušeli, co mohli. V obci doufají, že vjezdový semafor na řidiče zabere.

Zařízení přijde obce zhruba na 150 tisíc, dopravní policisté proto čekají, že se jich bude objevovat stále víc.

 

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA plánují v dohledné době ponechat v Evropě 100 000 vojáků

Očekává se, že USA plánuje v dohledné budoucnosti rozmístit v Evropě 100 000 vojáků, pokud Rusko nebude eskalovat a ohrožovat Švédsko a Finsko nebo členy NATO, uvedlo CNN s odkazem na několik amerických představitelů. Počty by se mohly dočasně zvýšit, pokud NATO v Evropě uskuteční více vojenských cvičení, popřípadě by USA mohly přidat další základny, pokud se v Evropě změní bezpečnostní situace. Plány jsou zvažovány po čtvrtečním setkání vojenských velitelů NATO v Bruselu.

Krátká zpráva

Z Azovstalu měli odejít všichni obránci, tvrdí ruská média

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu oznámil Vladimiru Putinovi, že k 20. květnu byli z Azovstalu evakuováni všichni ukrajinští bojovníci, uvedla agentura RIA Novosti. Celkem se mělo jednat o 2 439 bojovníků pluku Azov a dalších ukrajinských obránců operujících na území Azovstalu. Šojgu informoval ruského prezidenta Vladimira Putina o dokončení operace a úplném osvobození Azovstalu a města Mariupol od ukrajinských obránců.

Píše se na Deník.cz