Zpravodajství

Nový film o Harry Potterovi je pirátsky na internetu

Nový film o Harry Potterovi je pirátsky na internetu
Zdroj: Korzo

Pátý díl o legendárním čaroději Harry Potterovi má u nás premiéru teprve za několik dní. Už teď se ale na internetu objevila pirátská kopie filmu. Distribuční společnost se to vůbec nelíbí a zvažuje právní kroky. Případem se tak může zabývat policie.

Česká premiéra bude až ve čtvrtek, už několik dní je ale na internetu přístupná pirátská kopie pořízená v zahraničí.

Jen za první den promítání v Americe vymetl Harry kouzelnou hůlkou filmové rekordy a v tržbách překonal i takové eso, jako je Spiderman. Rekordní tržby se dají čekat i v Čechách.

Ztráty kvůli zveřejnění pirátské kopie distributor filmu odhaduje v řádech desítek milionů korun. Bránit se chce u policie a protipirátské unie.

"Za trestný čin porušování autorského práva může pachateli hrozit trest odnětí svobody až na dvě léta, peněžitý trest nebo zákaz činnosti," řekl TV Nova mluvčí policejního prezídia Roman Skřepek.

Protipirátská unie ale může zasahovat jen v případě, když se prokáže, že kopie filmu vznikla u nás. U zahraničních serverů obrana prakticky neexistuje.

Distribuce nelegálních kopií filmů na internetu není ale ničím novým. Jen loni u nás řešily úřady spolu s protipirátskou unií téměř 500 podobných případů.

K dispozici zůstávají oficiální a legální weby, streamovací a SVOD služby v čele s Voyo, kde můžete také sledovat filmy online zadarmo.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz