Zpravodajství

Rath si vyšlápl na Julínkova náměstka

Rath si vyšlápl na Julínkova náměstka

Poslanec ČSSD David Rath si stěžuje na ministra zdravotnictví Tomáše Julínka, že mu řádně neodpověděl na interpelaci ohledně jeho prvního náměstka Marka Šnajdra. Podle Ratha tím porušil zákon.

Zdroj: TV Nova

Rath se Julínka ptal například na to, zda má jeho náměstek vysokoškolský diplom, protože prý o tom existují pochybnosti. Náměstek Šnajdr Rathova nařčení odmítá a prý dodá důkazy. Ratha za jeho otázky a tvrzení prý ale nebude žalovat.

Rath tvrdí, že před měsícem se písemně ptal ministra Julínka, jak je to vysokoškolským diplomem jeho prvního náměstka. Na ministerstvu ho prý nikdy nikdo neviděl.

"Já se v tuto chvíli mohu ptát, zda náhodou neužívá ten titul bakalář neoprávněně," řekl Rath.

Rath chtěl od ministra také slyšet, zda náměstek Šnajdr nezískal půdní byt na pražském Smíchově za pouhých 661 tisíc korun.

"Já přeci nejsem povinen odpovídat panu Rathovi na cokoli, co si smyslí," reagoval ministr Julínek.

Podle radnice Prahy 5 Šnajdr za půdní prostor zaplatil dohromady přes tři miliony korun. 661 tisíc byl příjem pro radnici a zbytek dostala firma, která půdu připravila k přestavbě na byt.

Stínový ministr zdravotnictví rovněž Šnajdra kritizoval za to, že byl v minulosti stíhán za zpronevěru a zkreslování hospodářských výsledků, když byl členem představenstva firmy HP Construct z Frýdku-Místku.

"Jsem bezúhonný občan. Je pravda, že proti mně řízení vedeno bylo, ale byl jsem zproštěn a je to pravomocný verdikt," reagoval už dříve Šnajdr. Ministerstvo zdravotnictví uvedlo, že nařčení prověří. Pokud by se přišlo na to, že Rath svými výroky překročil zákon, podnikne prý Šnajdr "všechny dostupné právní kroky".

Náměstek Šnajdr se v pondělí o nařčeních Ratha téměř odmítal bavit. Podle něj zvolil Rath právně čistou formu útoku tím, že používá otázky.
"Ať nalezne odvahu říct ty věci přímo a vypořádají se sním mí právníci," uvedl Šnajdr.

Poslanec David Rath řekl, že když nedostal odpověď na svou písemnou interpelaci od ministra Julínka, obrátí se přímo na premiéra Topolánka a bude chtít vysvětlení od něj.

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz