Zpravodajství

Počasí nutí lidi k vodě, dva mrtví

Počasí nutí lidi k vodě, dva mrtví

Extrémní vedra, která v těchto dnech sužují Česko, si bohužel vybrala další daň na životech. Na Děčínsku se utopil 25letý mladík. Podle všeho dostal křeč. Další muž zahynul při koupání v Lipové na Přerovsku. Odborníci varují před přeceňováním sil a znovu připomínají, že skok do chladné vody může pro přehřátý organismus znamenat šok.

Zdroj: TV Nova

Děčínští záchranáři měli vpodvečer napilno. U Dobkovic hledali 25letého muže, který se šel vykoupat do Labe. Jenže z vody už se nevynořil.

"Pátrání pokračovalo do pozdních hodin, ale nic jsme nenašli, pokračovat budeme hned ráno," uvedli pro TV Nova děčínští policisté.
Podle policie je možné, že jeho tělo najdou až za několik dnů v Německu. Prohledávat ale budou i břehy.

Na místo hned dorazila jednotka hasičů s vodním člunem, který prohledával místo nehody i břehy po proudu Labe. Až do nočních hodin ale nic nenašli. Pátrání tak pokračovalo i v úterý ráno.

Hasiči spustili na vodu dva čluny a měli vytipovaná tři místa, kde by se tělo mohlo zachytit. Úsek Labe od Dobkovic po proudu řeky směrem do Německa prohledávají ještě v těchto chvílích.

Je prý ale možné, že proud řeky tělo odnese až do Německa. Za nehodu nejspíš můžou vysoké denní teploty a to, že se šel rozehřátý mladík vykoupat do chladné vody a z následného teplotního šoku dostal křeč.

Při koupání proto buďte opatrní, protože vysoké teploty budou i v následujících dnech, ochlazení bude jen mírné a až do pátku se budou teploty držet okolo 28 stupňů.

Utonutí na Přerovsku

Další případ utonutí řešili záchranáři až do noci v Lipové na Přerovsku. Zmizení pětašedesátiletého muže během koupání nahlásili večer místní občané.

"Tělo bylo následně nalezeno v rámci pátrací akce ve 21:45 hodin potápěči," řekl TV Nova Martin Crha z přerovské policie.

Podle svědků byl důchodce samotář a měl problémy s alkoholem. V této souvislosti odborníci důrazně varují před požíváním alkoholických nápojů za současných tropických teplot.

TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz