Zpravodajství

Kvůli extrémnímu počasí mají problémy pacienti v nemocnicích

Kvůli extrémnímu počasí mají problémy pacienti v nemocnicích

Zapnuté ventilátory, rozvěšená mokrá prostěradla a zvýšený pitný režim. Takto se snaží v těchto horkých dnech alespoň trochu ulevit sobě i pacientům personál v nemocnicích.

Zdroj: TV Nova

Nejhůře jsou na tom děti a staří lidé a také nepohyblivý pacienti v lůžkových částech. klimatizace totiž nepatří ke standardnímu vybavení většiny nemocnic. Klimatizované jsou jen některé části.

Klimatizace je v dospělé části na všech pracovištích, včetně operačních sálů, jinde jsou těžké žaluzie, ale při extrémních vedrech trpí všichni pacienti, i personál.

Ten se alespoň snaží větrat chodby chlazeným vzduchem a do lůžkových částí instaluje ventilátory. Pacienti jsou také častěji sprchováni a omýváni vlažnou vodou. To ale pochopitelně v extrémně horkém počasí nestačí.

Teplota uvnitř nemocnic se k večeru může vyšplhat až na třicet i výše stupňů. V některých nemocnicích proto zaměstnanci dostávají na náklady nemocnice pitnou vodu.

Snídaně s Novou
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA plánují v dohledné době ponechat v Evropě 100 000 vojáků

Očekává se, že USA plánuje v dohledné budoucnosti rozmístit v Evropě 100 000 vojáků, pokud Rusko nebude eskalovat a ohrožovat Švédsko a Finsko nebo členy NATO, uvedlo CNN s odkazem na několik amerických představitelů. Počty by se mohly dočasně zvýšit, pokud NATO v Evropě uskuteční více vojenských cvičení, popřípadě by USA mohly přidat další základny, pokud se v Evropě změní bezpečnostní situace. Plány jsou zvažovány po čtvrtečním setkání vojenských velitelů NATO v Bruselu.

Krátká zpráva

Z Azovstalu měli odejít všichni obránci, tvrdí ruská média

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu oznámil Vladimiru Putinovi, že k 20. květnu byli z Azovstalu evakuováni všichni ukrajinští bojovníci, uvedla agentura RIA Novosti. Celkem se mělo jednat o 2 439 bojovníků pluku Azov a dalších ukrajinských obránců operujících na území Azovstalu. Šojgu informoval ruského prezidenta Vladimira Putina o dokončení operace a úplném osvobození Azovstalu a města Mariupol od ukrajinských obránců.

Píše se na Deník.cz