Zpravodajství

Policisté šikanovali Mladé sociální demokraty, hrozí jim postih

Policisté šikanovali Mladé sociální demokraty, hrozí jim postih
Zdroj: TV Nova

Pražským policistům zasahujícím o na Prvního máje proti demonstrantům hrozí postih. Inspekce ministra vnitra potvrdila, že nepostupovali tak úplně podle předpisů. Čeho konkrétně se měli dopustit ovšem nesdělila. Pouze vyloučila, že by předvedené na služebně šikanovali, jak to někteří z nich tvrdí.

Ani letos se 1. máj neobešel bez střetů mezi policisty a demonstranty. Řada lidí, mezi nimi také Mladí sociální demokraté, skončila v celách. Někteří si poté stěžovali na policejní šikanu.

Ministr vnitra slíbil, že dohlédne na to, aby se vše důkladně vyšetřilo. A tohle je výsledek.

"Inspekce ministra vnitra dospěla k závěru, že nebyl spáchán trestný čin, ovšem zjistila některá drobná pochybení v práci policistů," řekla TV Nova mluvčí ministerstva vnitra Jana Malíková.

Čeho se měli policisté dopustit, inspekce drží pod pokličkou. Pouze odmítla, že by demonstranty přímo šikanovali.

I tak jsou prý ve hře kázeňské tresty. Inspekce také zjišťovala, proč na služebně nefungoval kamerový systém. Jestli ho někdo schválně vypnul, nebo šlo o technickou závadu. K čemu dospěla, nám ale nechtěla v této chvíli sdělit.

Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

USA plánují v dohledné době ponechat v Evropě 100 000 vojáků

Očekává se, že USA plánuje v dohledné budoucnosti rozmístit v Evropě 100 000 vojáků, pokud Rusko nebude eskalovat a ohrožovat Švédsko a Finsko nebo členy NATO, uvedlo CNN s odkazem na několik amerických představitelů. Počty by se mohly dočasně zvýšit, pokud NATO v Evropě uskuteční více vojenských cvičení, popřípadě by USA mohly přidat další základny, pokud se v Evropě změní bezpečnostní situace. Plány jsou zvažovány po čtvrtečním setkání vojenských velitelů NATO v Bruselu.

Krátká zpráva

Z Azovstalu měli odejít všichni obránci, tvrdí ruská média

Ruský ministr obrany Sergej Šojgu oznámil Vladimiru Putinovi, že k 20. květnu byli z Azovstalu evakuováni všichni ukrajinští bojovníci, uvedla agentura RIA Novosti. Celkem se mělo jednat o 2 439 bojovníků pluku Azov a dalších ukrajinských obránců operujících na území Azovstalu. Šojgu informoval ruského prezidenta Vladimira Putina o dokončení operace a úplném osvobození Azovstalu a města Mariupol od ukrajinských obránců.

Píše se na Deník.cz