Zpravodajství

Na Lounsku hořela pila

Na Lounsku hořela pila

V Panenském Týnci na Lounsku začala krátce před půlnocí hořet místní pila. Byla využívána jen občas, stálý provoz tu majitelé zrušili před několika lety. U požáru zasahovalo pět hasičských jednotek.

Zdroj: TV Nova

Aby se plameny nerozšířily, hasiči ochlazovali i okolní stavení. Proč vlastně začalo hořet, je zatím v šetření. Není ale vyloučené ani úmyslné zapálení. Místní lidé nám totiž potvrdili, že rodičům majitelů pily někdo už dříve zapálil stodolu. Dohašovací práce pokračovaly až do ranních hodin. Dnes na místo dorazí vyšetřovatel, který bude pátrat po ohnisku požáru.

Hasiči mají v horkém počasí napilno. Vyjížděli celkem ke 140 požárům, což představuje 2,5násobek dlouhodobého průměru. Počet požárů vzrostl kvůli nadprůměrným teplotám vzduchu.

Nejčastěji v těchto dnech hoří v přírodě. Většinu požárů tu způsobuje neopatrnost při rozdělávání ohně, kouření nebo spalování odpadů. Hasiči proto naléhají na lidi, aby se vyhnuli používání jakéhokoliv zdroje otevřeného ohně v přírodě - sirek, cigaret či přenosných vařičů.

TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz