Zpravodajství

VIDEO: Na Břeclavsku padala rogala, jeden pilot zemřel

VIDEO: Na Břeclavsku padala rogala, jeden pilot zemřel

V rozmezí jen necelých dvou hodin havarovala v podvečer na Břeclavsku hned dvě motorová rogala. Členové posádky prvního měli štěstí - spadli do vody na Novomlýnské nádrži a ještě před příjezdem záchranné služby jim pomohla posádka kolemplující plachetnice. Pilot druhého rogala, které se zřítilo na pole, ale bohužel podlehl těžkým zraněním.

Jedenapadesátiletý muž létal na břeclavském letišti pravidelně. Před havárií ještě tankoval do svého stroje benzin, pak mu podle svědků těsně po vzlétnutí vynechal motor.

Příčina tragické havárie na břeclavském letišti zatím není známa. Rogalo nyní zkoumá letecký inspektor z Prahy. "Zatím víme jen to, že motor byl i po nehodě funkční, ale v karburátoru nebylo palivo. Zřejmě při příliš kolmém letu vzhůru nasál motor vzduch a zastavil se," řekl Janůvka. Křídlo tak ztratilo tlak vzduchu a rogalo se zřítilo na zem.

Zdravotníci se pilota snažili resuscitovat asi půl hodiny. Život mu ale již nezachránit nedokázali.

"Měl velmi těžká zranění neslučitelná se životem," řekl TV Nova šéf brněnských záchranářů Luděk Kašparovský.

Příčinu nehody vyšetřuje policie. Zatím není vyloučeno ani to, že by chod motoru rogala mohlo ovlivnit extrémně horké počasí.

Více světla do případu zřejmě vnesou také závěry státní letecké inspekce. Jejich vyšetřovatel dorazil na místo ještě v noci. Podle vedoucího letového provozu Aeroklubu Václava Hrůzy byl pilot hazardér. "Létal nad Břeclaví v noci s baterkou, což je velká hloupost," řekl brněnskému Deníku Hrůza.

TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz