Zpravodajství

Martin France zpíval znakovou řečí

Martin France zpíval znakovou řečí

Zpěvák Martin France začínal jako tanečník ve skupině Šok. Vystupuje jak sólově, tak v muzikálech a podílí se na organizaci různých kulturních akcí. Jako jediný pěvecký host vystoupil na Miss Deaf World 2007 - Miss neslyšící a zazpíval mimo jiné i ve znakové řeči.

"Rád vystupuji na různých charitativních akcích, nevadí mi, že je to buď úplně zadarmo, nebo jen za symbolický honorář," říká France. "Proto jsem samozřejmě rád přijal nabídku vystoupit na finále Miss World neslyšící. Jenže jakmile jsem zavěsil telefon, začalo mi to vrtat v hlavě. Co já tam budu dělat? Co z toho mého zpěvu budou mít neslyšící dívky, ale i část neslyšícího publika? A tak jsem volal zpátky do pořádající agentury, jestli se nějak nespletli. Po kratším zaváhání mi sdělili, že se mne o to netroufli přímo požádat, ale že by byli rádi, kdybych aspoň jednu písničku současně přednesl i ve znakové řeči. Já jsem to odkýval, ale to jsem vůbec netušil, jaký jsem si na sebe upletl bič," pokračuje France. "Poslali mi dívku, tlumočnici do znakové řeči, a ta mi ten text písničky okamžitě předvedla. Když se na to díváte, vypadá to, že to není žádná věda, ale když jsem se to měl učit znak za znakem a ještě zároveň zpívat, bylo to hrozné. Navíc jsem netušil, jak si mám jednotlivé znaky poznamenat, abych pak mohl trénovat sám.

"Nakonec se vše podařilo, Martin projel před závěrečným finále celou republiku s módní show, ve které se finalistky Miss neslyšící předváděly, a úspěšně vystoupil na slavnostním finále v pražském Top Hotelu těsně před vyhlášením výsledků.

"Je to velká zkušenost, možná se tak naučím i další svoje písničky. Má to velkou výhodu, co kdyby mi náhodou jednou odešel hlas?" směje se Martin France.

Korzo

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz