Zpravodajství

Na pumpě cisterna načerpala místo nafty jinou chemikálii

Na pumpě cisterna načerpala místo nafty jinou chemikálii
Zdroj: TV Nova

Případ záměny benzínu s naftou na čerpací stanici Slovnaft, o kterém jsme vás v úterý informovali, bude mít pravděpodobně dohru. Podařilo se nám totiž zjistit, že látka, kterou společnost vydávala za naftu, byla mnohem agresivnější. Několik řidičů má zničené motory a v jedné z opraven dokonce došlo k požáru.

Záměna paliva na čerpací stanici Slovnaft změnila v úterý dálnici D1 ve vrakoviště. Desítky řidičů musely čekat v tropickém horku na odtahová vozidla. Jejich motory poškodilo neznámé palivo.

Tisková mluvčí Slovnaftu krátce nato vysvětlila, že problém způsobila banální chyba. Řidič cisterny napustil do tanku s naftou benzín a naopak.

Ve středu se ale ukázalo, že některá vozidla mají propálené písty a doslova spečené motory. Takovou spoušť podle mechaniků nafta v benzínovém motoru neudělá.

Přímo šok pak čekal opravny vozidel. Neznámá látka totiž začala v garáži sama od sebe hořet.

Ke vznícení nafty dochází až při vysokých teplotách a obyčejná sirka ji nezapálí. Udělali jsme proto pokus. Látka od Slovnaftu hoří.
Pokud se prokáže že u čerpacích stojanů teklo místo nafty ředidlo, vloží se do případu policie.

Statisícové škody

Pan Čermák zůstal na opuštěné benzínce stejně jako desítka dalších řidičů. Všichni totiž do svých nádrží načerpali naftu místo benzínu. A to ještě mohou hovořit o štěstí. Jednomu motoristovi škodovka přestala jet přímo na dálnici.

Chyba se stala pravděpodobně v úterý ráno při doplňování pohonných hmot. Řidič jednoduše načerpal naftu do nádrže s benzínem a benzín do nádrže s naftou.

Podle odhadů mohly být takovým způsobem poničeny desítky vozidel a škody se tak vyšplhají do statisíců korun.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz