Zpravodajství

Čech dal v Černé hoře slečně jointa, hrozí mu vězení

V sobotu jsme vás informovali o nespokojených turistech, kteří vyrazili na dovolenou do Černé Hory s cestovní kaceláří Markotour. Problémy ale pokračují. Z dovolené se společně s ostatními turisty nevrátil jednadvacetiletý mladík.

Když odjížděl zájezdový autobus zpátky do České republiky, zůstalo jedno místo nečekaně volné.

Chlapec, který na něm měl sedět, se totiž nacházel v cele předběžného zadržení. Úřady Černé hory ho obvinily z distribuce marihuany.

Policie mladíka na pláži natočila přímo při činu na kameru. V rámci boje proti kriminalitě tamní policisté totiž chodí převlečení za turisty. Natáčejí se a fotí. Skuteční turisté přitom nemají vůbec tušení, že jsou sledováni.

Mladík strávil v malé celé skoro tři dny. Jeho rodiče pak zaplatili kauci 2000 Euro, takže teď už je doma a bude stíhán na svobodě.

Černohorské zákony jsou velice přísné, je možnost, že dostane až pět let. Pokud se ale nedostaví k soudu, bude v tomto státě na černé listině. Podle našeho ministerstva spravedlnosti ale Černá hora nárok na vydání stíhaného nemá.

Co bude s mladíkem, který si dovolenou zpříjemňoval marihuanou, se možná dozvíme za pár měsíců. To ho totiž čeká v Černé hoře soud.

TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz