Zpravodajství

Čech dal v Černé hoře slečně jointa, hrozí mu vězení

V sobotu jsme vás informovali o nespokojených turistech, kteří vyrazili na dovolenou do Černé Hory s cestovní kaceláří Markotour. Problémy ale pokračují. Z dovolené se společně s ostatními turisty nevrátil jednadvacetiletý mladík.

Když odjížděl zájezdový autobus zpátky do České republiky, zůstalo jedno místo nečekaně volné.

Chlapec, který na něm měl sedět, se totiž nacházel v cele předběžného zadržení. Úřady Černé hory ho obvinily z distribuce marihuany.

Policie mladíka na pláži natočila přímo při činu na kameru. V rámci boje proti kriminalitě tamní policisté totiž chodí převlečení za turisty. Natáčejí se a fotí. Skuteční turisté přitom nemají vůbec tušení, že jsou sledováni.

Mladík strávil v malé celé skoro tři dny. Jeho rodiče pak zaplatili kauci 2000 Euro, takže teď už je doma a bude stíhán na svobodě.

Černohorské zákony jsou velice přísné, je možnost, že dostane až pět let. Pokud se ale nedostaví k soudu, bude v tomto státě na černé listině. Podle našeho ministerstva spravedlnosti ale Černá hora nárok na vydání stíhaného nemá.

Co bude s mladíkem, který si dovolenou zpříjemňoval marihuanou, se možná dozvíme za pár měsíců. To ho totiž čeká v Černé hoře soud.

TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Německem otřásá skandál. EU volá po sankcích proti bývalému kancléři

Bývalý německý kancléř Gerhard Schröder se zřejmě brzy objeví na sankčním seznamu Evropské unie v souvislosti s válkou na Ukrajině. Požadavek se ozývá z Evropského parlamentu. Důvodem jsou silné vazby, které Schröder má na Rusko a jeho prezidenta Vladimira Putina. Zřejmě i z tohoto důvodu přišel o některé finanční výhody, které doposud měl. Spolkový sněm mu vzal všechny výhody s výjimkou renty a osobní ochranky.

Píše se na Deník.cz