Zpravodajství

Celníci zadrželi gang, jenž okradl stát o 98 milionů

Celníci zadrželi gang, jenž okradl stát o 98 milionů
Zdroj: TV Nova

Po osmi měsících spadla klec na pět hlavních organizátorů skupiny cizinců, kteří u nás nelegálně vyráběli cigarety a pak je dále distribuovali. Škodu kterou státu na daních zůsobili zatím celníci spočítali na neuvěřitelných 98 milionů korun. Náš štáb byl u jednoho ze zatýkání v Horních Jirčanech u Prahy.

Tohle jsou obrázky ze včerejšího rána. Celníci společně s kriminalisty provádějí v Horních Jirčanech jednu ze 20 domovních prohlídek u podezřelých osob.

Zásah má spojitost s akcí COOL, která byla zaměřena na nelegální výrobu a distribuci cigaret na území České republiky.

V objektu se podle našich informací nacházely desítky osob, které falešné cigarety vyráběly. Obvinění si ale vyslechly jen hlavy skupiny.
Policisté zahájili stíhání proti pěti lidem. Jednalo se o cizince, kteří měli státu na daních způsobit škodu 98 milionů korun. Podle celníků tato částka ale není zdaleka konečná.

Zátah na výrobce proběhl v Praze, středních, západních a severních Čechách. Podle Bartáka, který se byl přímo na místě, kde se cigarety vyráběly, podívat, byly podmínky pro výrobu cigaret i pro dělníky otřesné.

Na místě byly zajištěny tuny zpracovaného i nezpracovaného tabáku a další věci potřebné k výrobě cigaret jako například papírky, krabičky a dokonce i výrobní linka.

Pro celníky to byla největší akce zaměřená na výrobce falešných cigaret v letošním roce. Obviněným hrozí až dvanáctileté tresty.

 

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz