Zpravodajství

Ondřej Sokol - z Vikomta de Valmont seriálovým hezounem

Ondřej Sokol - z Vikomta de Valmont seriálovým hezounem
Zdroj: TV Nova

Jako Talent roku je Ondřej Sokol držitelem Ceny Thálie pro umělce do třiatřiceti let. Z množství divadelních rolí, které si zahrál v Městském divadle v Mladé Boleslavi a v Činoherním klubu, zvlášť zaujal v Nebezpečných vztazích jako zhýralý a přitažlivý Vikomt de Valmont. Ale populární je jako sympatický hezoun, pediatr Prokop Hrubý v televizním seriálu Ordinace v růžové zahradě.

"Vždycky jsem měl ambice dělat velké umění, ať už jako herec, režisér nebo překladatel divadelních her. Přesto jsem hrál v řadě zájezdových představení, které nebyly až tak výsostným uměním. Ordinace v růžové zahradě byla pro mne novou příležitostí. Musel jsem se učit hrát v seriálu jako novému řemeslu. Být populární díky televiznímu nekonečnému příběhu nikdy nebyla moje meta. Ale snažím se v něm uspět. Navíc jsem díky němu byl celou minulou divadelní sezónu hodně zaneprázdněný, což je pro herce dobré. Vždycky jsem se pokládal za lenocha, který chce pořád pracovat. Samozřejmě, že kdyby mi třeba Forman nabídl hrát v nějakém svém filmu, tak v něm budu hrát raději než v televizním seriálu. Ale ten mi nic nenabídl, takže díky za úspěšný seriál," usmívá se otec dvou dětí, manžel herečky Kateřiny Lojdové.

Baví se překládáním, režií a dětmi
Ondřej Sokol kromě herectví propadl dalším zálibám. Naučil se dobře anglicky a překládá hry, které si pak v Činoherním klubu režíruje. Například uvedl provokativní inscenace Pan polštář nebo Sexuální perverze v Chicagu.

"Když mě přestane bavit být jen hercem, tak překládám nebo režíruji. Překládání mě zvlášť baví," prohlašuje herec. "Jsem u této práce sám, nikdo okolo mě neprudí, tak to je pro mne super. Při režírovaní je už člověk ovlivnitelný tím, jak kdo má kolem něj třeba náladu. Ale režie mě také těší, protože mám při ní zase pocit, že vydávám ze sebe vše. A jako režisér netrpím stihomamem, že mi herci dělají něco schválně. Asi jsem šťastný, všechno mě baví. A pochopitelně nejen práce, ale také moje děti."

Korzo

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz