Zpravodajství

Nebezpečného uprchlého devianta našla policie doma

Ve středu utekl z psychiatrické léčebny nebezpečný deviant Michal Fikar. Jeho útěk ale neměl dlouhého trvání. Ve čtvrtek krátce po deváté hodině ráno jej policisté zadrželi v místě jeho bydliště v Heřmanově Huti. Našemu serveru to sdělila policejní mluvčí okresu Plzeň-jih Pavla Soukupová.

"Muž byl eskortován na výslech na okresní policejní ředitelství Plzeň-jih," uvedla Soukupová.  Poté byl převezen zpět do psychiatrické léčebny.

Podle našich informací se nijak nebránil zatčení ani převozu zpět na psychiatrii. V Dobřanech, kde má absolvovat soudem nařízenou ústavní léčbu, může chodit na vycházky v doprovodu personálu nebo rodinných příslušníků, kteří se zaručí za jeho návrat.

Právě s někým z rodiny léčebnu ve středu opustil a vydal se domů.

Fikar (26 let) byl dříve odsouzen za znásilnění, ublížení na zdraví a další činy.

Michal Fikar je 190 centimetrů vysoký, váží 110 kilogramů. Má hnědé, nakrátko ostříhané vlasy. Podle Soukupové měl při útěku na sobě žluté tričko a kraťasy. "Nemá žádné zvláštní znamení," dodala.

Spartakiádní vrah je na svobodě

Nejznámějším případem devianta byl spartakiádní vrah Jiří Straka. Ten v roce 1985 jako 16letý hornický učeň znásilnil a okradl šest žen, z nichž tři zabil.

Za svůj čin si ve vězení odpykal devět let, deset let se léčil v bohnické a opavské psychiatrické léčebně. V roce 2004 byl propuštěn na svobodu. Nyní žije normální život, jeho sousedi jej hodnotí jako slušného člověka.

Nova.cz, TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Národního ptáka si letos nezvolíme. Anketa se odkládá na příští rok

Ministerstvo životního prostředí (MŽP) odkládá anketu o národního ptáka na rok 2023. V pondělí to potvrdila mluvčí úřadu Dominika Pospíšilová. Podle mní ministerstvo pro tento rok řadu velmi naléhavých priorit, ať už legislativních nebo dotačních k rychlé pomoci proti energetické chudobě a úspěšné zvládnutí české předsednictví EU, proto se osvětová kampaň podle dohody s Českým svazem ochránců přírody uskuteční v roce 2023. Česko tak minimálně do příštího roku zůstane jednou z mála evropských zemí, která nemá svého národního ptáka. S výběrem by kromě České společnosti ornitologické měla pomoci hlavně veřejnost.

Píše se na Deník.cz