Zpravodajství

Kvůli sporům nepojede handicapovaný šampion na MS

Kvůli sporům nepojede handicapovaný šampion na MS
Zdroj: TV Nova

České republice hrozí, že kvůli sporům dvou organizací postižených sportovců přijde o důstojné reprezentování na šampionát v cyklistice hendikepovaných. Našeho nejlepšího závodníka Michala Starka,vloni na mistrovství stříbrného, letos Český paralympijský výbor na závod nepošle. Podle Starka jen proto, že je členem jiného svazu postižených sportovců, který paralympijský výbor otevřeně kritizuje.

Michal Stark patří mezi handicapovanými cyklisty ke světové špičce. V České republice se mu nikdo nevyrovná. Je bronzovým medailistou z paralympiády v Sydney a letos chtěl obhájit medaili z minulého mistrovství světa. Jak to ale vypadá, na letošním MS nás reprezentovat nebude.

Podle výkonného předsedy Českého paralympijského výboru jsou tvrzení Starka nepravdivá. Důvody zamítnutí jeho účasti na MS jsou prý rozhodně jiná.

Za našeho úspěšného sportovce Starku se postavil i předseda zdravotně postižených občanů Václav Krása. Rozhodl se hledat pomoc přímo na ministerstvu školství.

"Já se domnívám, že na MS by měl jet ten nejlepší z české republiky. Musí samozřejmě splnit kvalifikační kritéria. Ta kritéria jsou ovšem sportovní, nikoliv členství v nějaké organizaci," uvedla Kuchtová.

Spory mezi paralympijským výborem a Českým svazem tělesně postižených sportovců trvají už více jak dva roky a jejich vyřešení je stále na mrtvém bodě. Kvůli naschválům, které se podle svazu tělesně postižených sportovců mezi jednotlivými kluby odehrávají to tedy vypadá, že Česká republika může do budoucna přicházet o řadu cenných medailí a zároveň i o prestiž, jakou dosud naše země v tomto sportovním světě bezpochyby má.

Přestože paralympijský výbor se Starkovou účastí na MS nepočítá, on stále doufá, že jeho členové změní názor, a on nás reprezentovat bude.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz