Zpravodajství

Sérioví lupiči mají v Praze na svědomí nejméně deset bankovních loupeží

Sérioví lupiči mají v Praze na svědomí nejméně deset bankovních loupeží
Zdroj: TV Nova

Pražští kriminalisté hledají pachatele série nejméně deseti bankovních loupeží. Takové množství přepadení je velmi neobvyklé. Se zbraní v ruce přepadávají banky na okrajích Prahy dva mladí muži. Přišli si už téměř na dva miliony korun. Chovají se velmi suverénně a podle policie hrozí, že zbraň jednou použijí. Policisté doufají, že se najdou svědci, kteří lupiče poznají.

Na fotografiích je jednomu z pachatelů velmi dobře vidět do obličeje. Právě on začal s prvními třemi loupežemi nejspíš sám. Na čtvrté už v pozadí začíná vystupovat jeho komplic.

Lupiči si vybírají menší pobočky bank na okrajích Prahy, většinou na sídlištích. Naposledy ale loupili v Kladně. Oba se kryjí čepicemi, jeden z nich i slunečními brýlemi. Nejspíš jsou dobří kamarádi.

Menší z nich má asi 175 centimetrů. Za poslední dobu si delší vlasy nechal ostříhat dohola, teď mu už ale dorůstají a má výrazné kouty. Druhý je asi o deset centimetrů vyšší, postává většinou v pozadí a hlídá. Vždy žvýká a chová se velmi sebevědomě, až jakoby frajersky. Oba jsou ozbrojeni, není vyloučeno, že mají ostré náboje.

Lupiči si z bank odnesli celkem už téměř dva miliony korun. Při loupežích vystupují klidně, nezmatkují. Několikrát odstrčili i klienty bank od přepážky, před jejich zraky vytáhli zbraň a namířili ji na vyděšené úřednice. V jednom případě ale dostali jen několik desítek tisíc korun. Větší škodě zabránil časový zámek na trezoru.

Pachatelům hrozí od dvou do deseti let vězení. Pokud se jim ale prokáže série loupeží, tresty by mohly být i o několik let vyšší.

 

TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz