Zpravodajství

Landovský dorazí na "Filmovku" kvůli horkům se zpožděním

V Uherském Hradišti vyrostla nová atrakce. Zimní stadion se po dobu Letní filmové školy proměnil v kino pro tisíc osob a na největším plátně ve městě budou mimo jiné promítány dva divácky úspešné snímky Obsluhoval jsem anglického krále a Vratné lahve. Více našemu serveru řekl ředitel "Filmovky" pan Jiří Králík.

Jak na Letní filmové škole pracujete s filmy Obsluhoval jsem anglického krále a Vratné lahve?

Pracujeme s nimi hezky, protože Vratnými lahvemi Letní filmovou školu dnes večer zahajujeme a učinili jsme s nimi malý experiment. Do dneška máme akreditovaných 5 tisíc lidí a tak jsme si dovolili speciálně na „Filmovku" vybudovat ze zimního stadionu kino pro tisíc diváků s největším plátnem v Hradišti. Trošku máme problém s filmovou delegací Vratných lahví, do které patří Jan Budař a pan Landovský. Pavel Landovský je kvůli horkům v nemocnici, ale dnes jej propustí domů a přislíbil, že přijede na 2. polovinu "Filmovky" a uspořádá besedu.

Na Letní filmové škole po většině projekcí pořádáte debaty s tvůrci. Budou se konat i na zimním stadionu?
Sázeli jsme na to, aby filmy na zimním stadionu vidělo co nejvíc lidí. Místo na puk se budou lidé dívat na plátno a promítat se bude z kabiny komentátora. Diskuze necháme spíš na samotných divácích, ať debatují mezi sebou. Ty s tvůrci plánujeme všude jinde než na stadionu. 

Hodláte přivézt do Hradiště i tvůrce filmu Obsluhoval jsem anglického krále?
Máme domluvu s panem Čtvrtníčkem a Labudou. Obsluhoval jsem anglického krále poběží ve středu v Klubu kultury a poté i na zimním stadionu. Delegace navštíví obě místa, ale beseda proběhne pouze v Klubu kultury. Režiséři pan Mezel i pan Svěrák, které bychom chtěli v Hradišti nejvíce, jsou oba bohužel  momentálně v zahraničí.

Odhlédněme od jmenovaných snímků. Co se právě teď děje ve vašem okolí?
Právě finišují přípravy a teď za pět minut přijede pan Václav Havel. Čekají tady už na něj všichni jeho známí a kamarádi. Ostatní už se snaží vrhat do sálů.

 

Nova.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz