Zpravodajství

Potrestáni policisté, kteří šikanovali Mladé sociální demokraty

Potrestáni policisté, kteří šikanovali Mladé sociální demokraty
Zdroj: TV Nova

Vedení policie již potrestalo pět policistů, kteří zasahovali na Prvního máje proti Mladým sociálním demokratům. Při výslechu je prý vysvlékli donaha a nutili je dělat dřepy. Podle vedení policie se muži zákona dopustili "taktických pochybení".

Dva a půl měsíce policie a Inspekce ministra vnitra vyšetřovaly okolnosti zásahu na Prvního máje. Vše odstartovaly stížnosti Mladých soc. demokratů, kteří tehdy skončili v policejních celách.

To, že na stanici v Bartolomějské ulici nebylo vše tak úplně v pořádku, teď vedení policie oficiálně přiznává. Údajně se ale její lidé dopustili jen "taktických pochybení".

"Potrestáno bylo pět policistů. Třem z nich bylo uděleno kázeňské napomenutí, dvěma snížen plat o 25 procent na tři měsíce," řekl TV Nova mluvčí pražských policistů Ladislav Bernášek.

Čím přesně se policisté provinili, jsme se však nedozvěděli. Policie pouze přiznala, že tresty padly mj. i za to, že na služebně v ten den nefungoval kamerový systém a nelze tak přesně zjistit, co se tam tedy odehrálo.

Vedení pražské policie ale rezolutně odmítá, že by policisté na služebně demonstranty přímo šikanovali. To Mladé sociální demokraty pobouřilo.

"Inspekce nám napsala, že policisté tvrdí, že nás nesvlékali, my tvrdíme, že jsme byli svléknuti," řekl šéf MSD Petr Dolínek.

Kázeňský postih se jim proto zdá málo. Se svými právníky teď zvažují, jak budou dál postupovat. Už dříve přitom nevyloučili, že věc poženou až k mezinárodnímu soudu pro lidská práva.

TV Nova

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz