Zpravodajství

Paralympijský šampion má zastání u ČOV

Paralympijský šampion má zastání u ČOV
Zdroj: TV Nova

Stark je přesvědčen o to, že nikam nejede jen proto, že je členem sportovního svazu, který otevřeně kritizuje paralympijský výbor. Jeho nenominace velmi pobouřila několik našich olympioniků a také Český olympijský výbor.

Michal Stark je bronzový medailista z paralympiády v Sydney a ve své kategorii u nás nemá konkurenta. Přesto místo obhajoby stříbrné medaile bude letos doma.

Rozhodnutí, že loňský stříbrný medailista z MS na letošní Mistrovství nepojede velmi kritizuje naše cyklistická legenda Jiří Daler.

Daler je cyklistický olympijský vítěz z Tokia z roku 1964. Cyklistika je jeho život a málokdo tomuto sportu rozumí tak jako on.

"Já bych si jenom přál, aby paralympijský výbor to rozhodnutí přehodnotil a pokud možno toho Michala tam dal," řekl TV Nova Jiří Daler.

ČOV je pro Starka

A podobný názor má i místopředseda Českého olympijského výboru.
I přes všechny různé prosby to ale vypadá, že Michal opravdu letos na MS nepojede. Paralympijský výbor je neoblomný. Za svým rozhodnutím si stojí a všechny spekulace o pomstě či zákulisních machinacích rezolutně odmítá.

Český paralympijský výbor repsektuje rozhodnutí reprezentačního trenéra komise hendikepovaných cyklistů Českého svazu cyklistiky, který rozhodl pana Starka nenominovat kvůli nesplnění kvalifikačních kritérií.

O tom, zda li jsou důvodem nenominace Starka příčiny, které uvádí paralympijský výbor, pochybuje Český olympisjký výbor.

V tuto chvíli je velmi pravděpodobné, že Stark letos opravdu nikam nepojede. Přesto ještě čeká a doufá, zda-li nějak do jeho nenominace ještě nezasáhne sama ministryně školství a tělovýchovy.

Televizní noviny

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz